ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Katil koca 'kuş gibi hafifledim' demiş!

Kına gecesinin ardından karısı Güllü Yurtoğlu'nu 16 yerinden bıçaklayarak öldüren Metehan Yurtoğlu hakkında ömür boyu hapis istemiyle dava açıldı. "Aldatılma şüphesi" diyerek kendini savunmaya çalışan Yurtoğlu, Güllü'yü öldürdükten sonra "Kuş gibi hafifledim" demiş.

Etkin Haber Ajansı / 30 Nisan 2018 Pazartesi, 13:05

BURSA- Bursa'da Güllü Yurtoğlu'nu düğün günün sabahı 16 yerinden bıçaklayarak öldüren ve sonrasında "kuş gibi rahatladım" diyen Metehan Yurtoğlu hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istendi.

23 yaşındaki Metehan Yurtoğlu, 3 Aralık 2017 tarihinde Güllü Yurtoğlu'nu düğün yapacakları günün sabahı 16 bıçak darbesiyle öldürdü. Olayın ardından tutuklanan Yurtoğlu hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Cumhuriyet Savcısı'nın hazırladığı iddianame Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. İddianamede Metehan Yurtoğlu'nun daha önce de karısını döverek gece ormanlık bir alanda ağaca bağlayıp oradan ayrıldığı bilgisi yer aldı.

Yurtoğlu'nun düğünden bir gece önce düzenlenen kına gecesinden sonra, sabah saatlerinde Güllü Yurtoğlu'nu öldürdükten sonra bıçağı bırakıp arkadaşı Bekir Taç'ın yanına gittiği ve "Güllü'yü vurdum. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bana yardım et" dediği aktarıldı. İddianamede, Taç'ın "Neden böyle bir şey yaptın" şeklindeki sorusuna ise "Abi çok rahatladım. Kuş gibi hafifledim" dediği belirtildi.

İddianamede Metehan Yurtoğlu'nun ifadesi de yer aldı. Yurtoğlu, bir çok erkek gibi "aldatılma şüphesi"ni öne sürerek, cinayeti meşrulaştırmaya çalıştı. Kına gecesine gelen bazı davetlilerden eşinin kendisini aldattığına ilişkin sözler duyduğunu iddia eden Yurtoğlu, "O gece sabaha kadar bu söylentiler yüzünden uyuyamadım. Sabah kendisi ile konuşmak istedim, aramızda tartışma çıktı. Elimde bıçak vardı. Boğuşmaya başladık. Nasıl bıçakladığımı hatırlamıyorum" iddiasında bulundu.

Metehan Yurtoğlu'nun "eşini öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.