ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

ETHA GÜNDEM/ 30 NİSAN 2018

Etkin Haber Ajansı / 30 Nisan 2018 Pazartesi, 09:00

DEMİRTAŞ VE ÖNDER YARGILANIYOR
-HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in 2013 İstanbul Newroz'unda yaptığı konuşmalar nedeniyle yargılandığı davanın 6. duruşması Silivri Cezaevi Kampüsünde, 2 No'lu Mahkeme Salonunda görülecektir. (10.30)

HDP SEÇİM ÇALIŞMALARI
-HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Şırnak'ın Cizre ve İdil ilçelerinde halkla buluşacak. Temelli, Diyarbakır'da demokratik kitle örgütleriyle Liv Suit Otel'de biraraya gelecek. (12.00/15.00/20.00)

BAKANLAR KURULU
-Bakanlar Kurulu Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında, Çankaya Köşkü'nde toplanacak. (14.00)

OHAL İHRAÇLARINA KARŞI EŞZAMANLI EYLEMLER
-KHK'larla ihraç edilen KESK üyeleri, İstanbul'da Bakırköy Özgürlük Meydanı ve Kadıköy Altıyol'da oturma eylemine devam ediyor. (15.00)

-Tutuklu Mezopotamya Ajansı muhabiri Seda Taşkın'ın yargılandığı davanın ilk duruşması Muş 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek. (11.00)

VELİ SAATÇİ YAZDI: BİRLEŞİK VE DEMOKRATİK KORE ARAYIŞINDA BİR ADIM
-Anlaşmanın uygulanması konusunda ortaya çıkacak belirsizlikleri emperyalist güç odaklarının oluşturulan anlaşma çerçevesini orasından burasından bozma çabaları yaratacaktır. Fakat bunu boşa çıkaracak olan Kuzey ve Güney Kore halklarının barış içinde birlikte yaşama, demokratik tek bir Kore yaratma istek ve kararlılığı belirleyecektir. İşte o zaman anlaşmayı gerçek bir zafere dönüştürme imkanlarını da kazanmış olacaklardır. Bunun için bölgede başta ABD olmak üzere emperyalistlerin elini çekmesi öncelikli koşuldur.