ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Ankara'da çanta ve makyaj malzemesi alana alınmayacak

Ankara'da 1 Mayıs nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak. Valilik, meydanı alınmayacak eşyalar listesini de açıkladı.

Etkin Haber Ajansı / 30 Nisan 2018 Pazartesi, 20:46

ANKARA- Ankara'da yarın 1 Mayıs mitingi dolayısıyla bazı yollar trafiğe kapatılaca.

Ankara Valiliği'nin açıklamasına göre, bu gece saat 24.00'dan, 1 Mayıs mitingi sona erene kadar Anıt Caddesi (Akdeniz Caddesi kesişimi ile Anadolu Meydanı arası) trafiğe kapatılacak. Ayrıca yarın sabah saat 07.00'den miting bitene kadar Kazım Karabekir Caddesi (İstanbul Caddesi kesişimi ile Anadolu Meydanı arası açılan cadde ve sokaklar), Hipodrom Caddesi (Mevlana Bulvarı kesişimi ile Gar Kavşağı arası açılan cadde ve sokaklar), GMK Bulvarı (Demirtepe Köprüsü kesişimi-Anadolu Meydanı arası ile açılan cadde ve sokaklar), Dögol Caddesi (Beşevler Kavşağı ile Anadolu Meydanı arası açılan cadde ve sokaklar), Ulaştırma Kavşağı ile yan varyantları, Anadolu Meydanı ile yan varyantları ve buralara açılan cadde ve sokaklar çift yönlü olarak araç trafiğine kapatılacak.

Valilik, arama noktalarının Kazım Karabekir Caddesi, Ulaştırma Kavşağı ve Anadolu Meydanı çevresinde oluşturulacağını belirtirken, yasak eşyalar listesi de yayınladı. Buna göre, mitinge gelenlerin çanta veya makyaj malzemesiyle arama noktalarından geçişlerine izin verilmeyecek.