ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Suriye'de Hama ve Halep'teki askeri hedeflere saldırı

Suriye'de Hama ve Halep'te askeri hedefler füze saldırılarıyla vuruldu. Saldırıda en az 38 kişinin hayatını kaybettiği 57 kişinin ise yaralandığı bildirildi.

Etkin Haber Ajansı / 30 Nisan 2018 Pazartesi, 08:39

HABER MERKEZİ - Suriye'nin Hama ve Halep kentleri kırsalında bulunan askeri üslere yönelik füze saldırısı düzenlendi.

Suriye Resmi Haber Ajansı'nın (SANA) haberine göre; saat 22.30'da bu bölgelerdeki askeri mevzileri hedef alan füze saldırıları gerçekleşti.

Rusya merkezli haber ajansı RIA Novosti'ye konuşan bir Suriyeli yetkili, hava saldırısı olduğu düşünülen harekatta ordunun mühimmat depolarının vurulduğunu söyledi.

Bir kaynağa göre depo, Suriye ordusuna mensup 47. Tugay'a bağlı. Reuters haber ajansı, 47. Tugay üssünün Suriye ordusunun yanında savaşan İranlı milislerin kullanımında olduğunu yazdı.

Saldırıda ölü ve yaralı sayılarına ilişkin net bilgi yok. Sky News Arabia, Suriye hükümetine muhalif kaynaklara dayandırdığı haberde "40 kişinin hayatını kaybetmiş olabileceğini" yazdı.

İnternette dolaşıma giren ve saldırıya ait olduğu iddia edilen videolarda büyük patlamaların yaşandığı görüldü.

Sky News'ün haberine göre Hama'daki patlamalar, yaklaşık 1.5 saat boyunca devam ederken çevre bölgelere de yayıldı ve sivillerin evlerini terk etmesine neden oldu.