ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

İstanbul, Adana ve Ankara'da 11 kişi gözaltına alındı

İstanbul, Ankara ve Adana'da yapılan ev baskınlarında 11 kişi gözaltına alındı.

Etkin Haber Ajansı / 29 Nisan 2018 Pazar, 09:32

HABER MERKEZİ - 1 Mayıs öncesi devrimci, demokratlara yönelik cadı avı devam ediyor. İstanbul, Ankara ve Adana'da yapılan ev baskınlarında 11 kişi gözaltına alındı.

İstanbul'da Devrimci Gençlik Dernekleri üyeleri Mahmut Koçyiğit ve Elif Üçerli'nin evleri polislerce basılırken; Adana'da ise polis yine dernek üyesi Seda Tanak'ın evi polislerce basıldı. Elif Üçerli ve Seda Tanak gözaltına alındı.

Öte yandan CHP Seyhan Çukurova Gençlik Kolları yöneticisi Serhat Toprakaltı da evi basılarak gözaltına alındığı bildirildi.

Ankara'da da Devrimci Gençlik Dernekleri üyesi Burak Umut ve Hüseyin Ege Kök'ün evlerinin basıldığı, Burak Umut gözaltına alındı. Ankara'da ayrıca Devrimci Öğrenci Birliği (DÖB) üyesi Cem Özcan Kara ve Fırat Çağlar Karabulut gözaltına alındı.

Ankara'da ayrıca Yeni Demokrat Gençlik okuru Fatmanur Cantürk'ün kaldığı öğrenci yurdu sabah saatlerinde basılarak gözaltına alındı.

AA'nın haberine göre; Ankara merkezli olarak İstanbul ve Adana'da düzenlenen ev baskınlarında 11 kişi gözaltına alındı.