ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

6. Amed Tiyatro Festivali başlıyor

6. Amed Tiyatro Festivali "Düşlerden Özgürlüğe" şiarıyla 4-13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Etkin Haber Ajansı / 28 Nisan 2018 Cumartesi, 09:12

DİYARBAKIR - Amed Şehir Tiyatrosu tarafından 6. Amed Tiyatro Festivali düzenleniyor. "Düşlerden Özgürlüğe" şiarıyla gerçekleşecek festival 4-13 Mayıs tarihleri arasında yapılacak. Festivalde İstanbul, Van, Süleymaniye, Kerkük ve Mahabad'dan gelecek olan tiyatro grupları oyunlarını sahneleyecek.

Festivalde "80'lerde Güney Kürdistan Tiyatrosu", "Seyyar Sahne ve Tiyatro Medresesi Deneyimi" ve "Sanatta Özgürlük" başlıklı söyleşiler de gerçekleşecek.

Tiyatro festivalinde ayrıca Pınar Akkuzu'nun yürüteceği "Maske Oyunculuğu Araştırmaları-Sahnede Şiirsellik" adlı atölye çalışması yapılacak. 28 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında devam eden atölye sonucunda çıkacak oyun 4 Mayıs günü Amed Şehir Tiyatrosu'nda sahnelenecek. Festival oyunları Amed Şehir Tiyatrosu ve Du Çem Cafe ve Sanat Evi'nde gösterilirken, kapanışı ise Rojhilat MA'nın vereceği kapanış konseriyle Pale Huner'de sona erecek.