ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

'Hasta tutsak Mehmet Bayram serbest bırakılsın'

Hasta Mahpuslara Özgürlük İnisiyatifi, 193. hafta açıklamasında 70 yaşındaki hasta tutuklu Mehmet Bayram'ın sağlık durumuna dikkat çekti ve hasta tutukluların serbest bırakılmasını istedi.

Etkin Haber Ajansı / 28 Nisan 2018 Cumartesi, 20:24

ANKARA - Hasta Mahpuslara Özgürlük İnisiyatifi, 193. haftada İHD Ankara Şube binasında yaptığı basın açıklamasında Manisa Aksihar T Tipi Hapishanesi'nde tutuklu bulunan 70 yaşındaki hasta tutuklu Mehmet Bayram'ın sağlık durumuna dikkat çekti.

Basın toplantısında konuşan İHD Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Nuray Çevirmen, "Bayram'ın son kontrolleri üzerinden 8 ay geçmesine rağmen 2 aydır hastaneye sevki yapılmıyor. Bunun için kurum müdürlüğüne birçok dilekçe yazmasına rağmen kontrole götürülmemiştir. Tümörün tekrarlanacağı kaygısı taşımaktadır. Ve cezaevinde tedavi imkanı bulamamaktadır" dedi.

Mehmet Bayram'ın yüksek tansiyon, diyabet, böbrek yetmezliği, 3 damarın tıkanıklık gibi ciddi sağlık sorunlarının olduğunu söyleyen Çevirmen, "Bizler inisiyatif olarak 193'üncü haftada da hasta mahpusların durumlarını dile getirdik. Tüm bu sorunlar kalıcı bir şekilde çözülünceye kadar dile getirmeye, taleplerimizi kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz" diye belirtti.