ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

İzmit'te Eğitim-Sen Maltepe'ye çağrı yaptı

Eğitim Sen Kocaeli Şubesi, İzmit 1 Mayıs'ının yasaklanmasını protesto etti, Maltepe'ye çağrı yaptı.

Etkin Haber Ajansı / 28 Nisan 2018 Cumartesi, 17:53

İZMİT - Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi, İzmit'te gerçekleştirmek istedikleri 1 Mayıs mitingine izin verilmemesine tepki göstererek Maltepe 1 Mayıs'ına çağrı yaptı.

İzmit İnsan Hakları Parkı'nda gerçekleştirilen eylemde, "1 Mayıs bu kentin emekçilerine, gerçek sahiplerine yasaklanamaz" pankartı açıldı. 1 Mayıs ve işçi marşları ile başlayan eylemde, OHAL'e, yasaklara karşı yapılan konuşmaların ve atılan sloganların ardından basın açıklaması yapıldı.

Basın açıklamasını Eğitim Sen Kocaeli Şube Sekreteri Levent Yurtsever okudu. Yurtsever, yandaş Memur Sen'in mitingi gerekçesiyle kentin gerçek 1 Mayıs'ına izin verilmemesini kınadı. "Demokratik ve siyasi haklarımız her geçen gün kısıtlanıyor, yok ediliyor, OHAL bahane edilerek haksızlığa karşı mücadelemizi engellemeye çalışıyorlar. İktidarın sermaye dostu emek düşmanı bu düzeninde en temel haklarımız yok ediliyor" diyen Yurtsever, "İnsanca kardeşçe özgürce yaşamak; barış, demokrasi ve eşitlik; bilimsel, laik, anadilde eğitim; emeğimizi, doğamızı, yaşamımızı savunmak; OHAL'le bize dayatılan yeni rejimin karanlığına teslim olmayacağımızı haykırmak; birlik, dayanışma ve mücadele için 1 Mayıs'a!" diye çağrı yaptı.

Eğitim Sen Kocaeli Şubesi'nin, Maltepe 1 Mayıs'ında olacağı ve saat 09.00'da Uğur Mumcu Parkı'ndan araç kaldıracağı duyuruldu.