ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Adanalı işçi ve emekçilere 1 Mayıs çağrısı

Adana Uğur Mumcu Meydanı'nda düzenlenecek 1 Mayıs mitingine çağrı yapan sendika ve demokratik kitle örgütleri ortak bir açıklama yaptı.

Etkin Haber Ajansı / 27 Nisan 2018 Cuma, 15:14

HABER MERKEZİ- Adana'da yapılacak 1 Mayıs kutlamalarına çağrı yapan emek ve meslek örgütleri ile siyasi partiler, "Vahşi sermaye düzenine karşı işini, ekmeğini, ülkesini ve geleceğini savunanlar, emek, barış, demokrasi, eşitlik, özgürlük, laiklik ve halkların kardeşliğini; sermayenin ve tek adam rejiminin kuşatmasına karşı savunanlar, haydi 1 Mayıs'a" dedi. Adana'da 1 Mayıs, Uğur Mumcu Meydanı'nda saat 17:00'da yapılacak mitingle kutlanacak.

Eğitim Sen Adana Şube binasında düzenlenen basın toplantısında 1 Mayıs Tertip Komitesi adına konuşan Muzaffer Yüksel, "Emek, Mücadele ve Dayanışma Günümüz 1 Mayıs'a sorunlarımızın hiç olmadığı kadar ağırlaştığı bir dönemde giriyoruz. Siyasal iktidarların yıllardır hayata geçirdiği, bugün OHAL karanlığı ile sürdürülen sermaye dostu, emek düşmanı düzende, en temel haklarımız tek tek yok ediliyor" dedi.

Emek alanında yaşanan sorun ve baskılara değinen Yüksel, şunları kaydetti: "Gücünü bizi bölmekten alanların dayattığı sömürü, yoksulluk ve baskıya karşı; bu ülkenin emeğiyle yaşayan çoğunluğu, işçiler, kamu çalışanları, mimar-mühendis-şehir plancıları, hekimler, emekliler, açlık/yoksulluk sınırının altında ücretlere mahkûm edilenler, işsizler, çalışırken ölmek, sakat kalmak, tükenmek istemeyenler, yaşamı savunanlar, vahşi sermaye düzenine karşı işini, ekmeğini, ülkesini ve geleceğini savunanlar, emek, barış, demokrasi, eşitlik, özgürlük, laiklik ve halkların kardeşliğini; sermayenin ve tek adam rejiminin kuşatmasına karşı savunanlar, haydi 1 Mayıs'a."