ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Anadolu Üniversitesi'nin bölünmesi protesto edildi

Eskişehir Anadolu Üniversitesi önünde biraraya gelen öğrenciler, üniversitenin bölünme karşı basın açıklaması yaptı.

Etkin Haber Ajansı / 26 Nisan 2018 Perşembe, 16:10

ESKİŞEHİR - Eskişehir Anadolu Üniversitesi önünde biraraya gelen öğrenciler, üniversitenin bölünme kararına tepki gösterdi.

Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü Cumhuriyet Kapısı önünde toplanan öğrenciler, "Bölerek üniversiteye saldıranları gençlik birleşerek durduracak" yazılı pankart açtı. Öğrenciler adına konuşan Doğancan Aras, Anadolu Üniversitesi'nin bölünmesini istemediklerini belirtti.

Aras, "Dördü vakıf, 20 yeni üniversite kurulması için hazırlanan ve 16 üniversitenin de bölünmesini içeren yasa tasarısı komisyonda kabul edildi. Bunların içerisinde Eskişehir Anadolu Üniversitesi de yer alıyor. Tasarıya göre üniversiteden bölümler, fakülteler alınıp 'Eskişehir Teknik Üniversitesi'nin kurulması planlanıyor. Üniversite öğrencileri olarak bölmeye ve parçalamaya karşı üniversitelerimize sahip çıkıyor, tüm gençleri de üniversitelerimizin geleceği için sürdüreceğimiz bu mücadelede beraber olmaya çağırıyoruz" dedi.