ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Emek ve Demokrasi Güçleri İzmirlileri 1 Mayıs'a çağırdı

İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, bildiri dağıtarak emekçileri 1 Mayıs'ta Gündoğdu Meydanı'na çağırdı.

Etkin Haber Ajansı / 26 Nisan 2018 Perşembe, 16:15

İZMİR - İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, yaptıkları açıklama ve dağıttıkları bildiriyle İzmirlileri 1 Mayıs'ta Gündoğdu Meydanı'na çağırdı.

Konak Eski Sümerbank önündeki açıklamada "İşte 1 Mayıs alanındayız", "Yaşasın sınıf dayanışması" ve "Birleşe birleşe kazanacağız" sloganları atıldı.

Basın metnini okuyan DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, 1 Mayıs'a OHAL rejimi ile artan baskıların, savaş çığırtkanlıklarının arttığı, iş cinayetlerinin rutin hale geldiği, sömürünün normalleştiği, doğa talanının ülkeyi yaşanmaz kıldığı, ekonominin çöküş sinyalleri verdiği bir dönemde gittiklerini belirtti.

İzmirlilere çağrıda bulunan Sarı, "OHAL rejimine, KHK kıyımlarına, taşerona kadro aldatmacasına, gerici, ırkçı eğitime, doğanın, yaşam alanlarının talanına, işçi katliamlarına, kadın cinayetlerine, sağlığın ticarileşmesine karşı barış, adalet, eşitlik, kardeşlik ve özgürlük için 1 Mayıs'ta Gündoğdu Meydanı'nda taleplerimizi hep birlikte haykırmaya davet ediyoruz" dedi.

Açıklamanın ardından Kemeraltı girişinde bildiri dağıtımı gerçekleştirildi.