ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Mattis: ABD, bölge ülkelerinin yardımıyla Suriye'deki savaşı genişletecek

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, "Şimdilik Suriye'den çekilmiyoruz. Savaşı sürdürüyoruz, savaşı genişleteceğiz ve daha fazla bölgesel destek getireceğiz" diye konuştu.

Etkin Haber Ajansı / 26 Nisan 2018 Perşembe, 19:23

HABER MERKEZİ - ABD Başkanı Donald Trump ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron arasındaki görüşmelerde şekillenen Suriye'den kısa vadede çekilmeme kararıyla ilgili ABD Savunma Bakanı Jim Mattis değerlendirmelerde bulundu.

Bölgede IŞİD saldırılarının arttığını ifade eden Mattis, ABD'nin IŞİD'e karşı operasyonlarını bölge ülkelerinin yardımıyla genişleteceğini söyledi.

ABD Senatosu'nun Silahlı Hizmetler Komisyonu'nda konuşan Mattis, "Şimdilik Suriye'den çekilmiyoruz. Savaşı sürdürüyoruz, savaşı genişleteceğiz ve daha fazla bölgesel destek getireceğiz" diye konuştu.

Savunma Bakanı Mattis, ABD'nin IŞİD'e karşı savaşta operasyonlarını genişletirken bölge ülkelerinden yardım alacağının altını çizdi.

3 MART'TAN BERİ ÇOK ŞEY DEĞİŞTİ

ABD Başkanı Donald Trump, ilk kez 3 Mart'ta Ohio'da bir mitingde duyurduğu 'tez zamanda Suriye'den çekilme' niyetine dair birkaç açıklama daha yaptı, ama kendi yönetiminden muhalefetle karşılaştı.

YÖNETİMDEKİ MUHALEFET CEPHESİ

Mattis, 'IŞİD, Kaide ve diğerlerinin yeniden gruplaşmaya gidebileceği ve bugüne dek elde edilen başarının tersine çevrilebileceği' uyarısı yaptı.