ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Köln'de Adil Demirci ile dayanışma eylemi

Almanya'nın Köln kentinde, Etkin Haber Ajansı (ETHA) muhabiri Adil Demirci ile dayanışma eylemi düzenlendi.

Etkin Haber Ajansı / 26 Nisan 2018 Perşembe, 08:05

KÖLN - Almanya'nın Köln kentinde, 13 Nisan günü İstanbul'da kaldığı eve yapılan baskında gözaltına alınarak tutuklanan Alman ve Türk vatandaşı olan Etkin Haber Ajansı (ETHA) muhabiri Adil Demirci ile dayanışma eylemi düzenlendi.

Tarihi Dom Kilisesi önünde yapılan eylem Adil Demirci ile Dayanışma İnisiyatifi adına yapılan konuşma ile başladı. Konuşmada, Türkiye'de onlarca gazetecinin tutuklu olduğu, yine birçok ETHA çalışanının tutuklama saldırıları ile karşı karşıya kaldığı, Adil Demirci'nin de yaptığı haber takipleri bahane edilerek tutuklandığı belirtildi. Konuşmada, Adil Demirci serbest bırakılana kadar kesintisiz eylem ve etkinlikler yapılacağı belirtildi.

Ardından söz alan Adil Demirci'nin kardeşi, Adil'in annelerinin sağlık problemleri sebebiyle Türkiye'de bulunduğunu ve ardından tutuklanmasının insanlık dışı bir uygulama olduğunu kaydetti. Eylem Adil Demirci'nin arkadaşlarının yaptığı konuşmalarla sona erdi.