ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Ermenistan'da halk tekrar sokağa çıktı

Başbakan Serj Sarkisyan'ın istifasının ardından yüzbinlerce gösterici sokaklara çıkarak Nikol Paşinyan'ın Başbakan olmasını istedi.

Etkin Haber Ajansı / 25 Nisan 2018 Çarşamba, 11:34

ERİVAN - Ermenistan'da yüzbinlerce göstericinin katıldığı protestolar Başbakan Serj Sarkisyan'ın istifasından sonra da dinmedi.

Başbakanvekili Karen Karapetyan ve muhalif milletvekili, protestoların lideri Nikol Paşinyan'ın öngörülen görüşmenin iptal edildiğinden sonra bugün sabahleyin saat 11'den beri başkent Erivan'da iktidara karşı protesto eylemleri tekrar başladı.

Sokağa çıkan protestocular iktidardaki "Ermenistan Cumhuriyetçi partisinin(ECP)" iktidardan uzaklaşmasını ve Başbakanlığa Nikol Paşinyan'ın atanmasını talep ediyor. Protestocular "Nikol Başbakan”, "ECP git” sloganları atıyor.

Protestoların lideri Nikol Paşhinyan binlerce taraftarı ile ve beraber Cumhuriyet meydanından yürüyüşe başladı. Yüzlerce öğrenci derslerini boykot edip yürüyüşe katılıyor. Bazılar ise sokakları tekrar trafiğe kapatmaya başladılar.