ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Kılıçdaroğlu: Geniş ittifakı sağlamak zorundayız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimlerini "söz konusu vatansa gerisi teferruattır seçimi" olarak nitelendirdi, "Bütün siyasi parti liderlerine sesleniyorum, biz her türlü özveride bulunmaya hazırız. Kimler bir araya geliyorsa beraber hareket etmek zorundayız" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 24 Nisan 2018 Salı, 16:46

ANKARA- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada ittifak mesajı verdi.

Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimlerini hatırlatarak, şunları söyledi: "Bir parti seçimi değil. Kişisel kavga alanı değil. Kişisel koltuk arayışı seçimi değildir. Bu seçimler söz konusu vatansa gerisi teferruattır seçimidir. CHP olarak kişisel olarak hiçbir beklentim yoktur. Benim derdim ülke, benim derdim vatanım, bayrağım. Geniş bir ittifakı sağlamak zorundayız. Herkes parlamentoda yerini almalıdır. Devleti kirlettiler, adaleti kirlettiler. Adaleti yok ederseniz devleti çökertirsiniz. Cumhuriyetin kurucu ayarlarına geri dönmek için beraber mücadele etmek zorundayız. Dönem vatanı kurtarmak, beraber hareket etmek dönemidir. Bütün siyasi parti liderlerine sesleniyorum, biz her türlü özveride bulunmaya hazırız. Kimler bir araya geliyorsa beraber hareket etmek zorundayız. Haziran ayında hepimize görev düşüyor. 'Yaz geldi tatile gidelim' böyle bir lüksümüz yok. Bayrağını seven herkes sandığa gidecek. Haziran ayı bir bayram ayı olacaktır. Umudun adıdır. Diktatörleri yolcu edip demokrasiyi getireceğimiz aydır."

İYİ Parti'ye 15 vekilin geçmesiyle ilgili "Bütün ayarları bozuldu" diyen Kılıçdaroğlu, demokrasiye kurulan kumpası açığa çıkardıklarını söyledi.