ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Dikkat üniversitede tacizci var!

İstanbul Üniversitesi Kadın Araştırmaları ve Dayanışma Topluluğu, üniversitenin hukuk fakültesi öğrencisi Siyabend Şimşek'in birçok kadına taciz ve tecavüz girişiminde bulunduğunu açıklayarak, Şimşek'in fotoğrafını yayınladı.

Etkin Haber Ajansı / 20 Nisan 2018 Cuma, 19:37

İSTANBUL- İstanbul Üniversitesi Kadın Araştırmaları ve Dayanışma Topluluğu, üniversitenin hukuk fakültesi öğrencisi Siyabend Şimşek'in birçok kadına taciz ve tecavüz girişiminde bulunduğunu açıklayarak, Şimşek'in fotoğrafını yayınladı.

Topluluğun açıklaması şöyle:

"İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Siyabent Şimşek, üniversitedeki birçok kadını tacize ve tecavüz girişimine maruz bırakmıştır. Sistematik tacizci olan bu kişiye üniversitemizde yer yoktur.
Tacizci akademisyenin kapısını mora boyayan, tacizci ÖGB'yi okula sokmayan kadınlar olarak erkek şiddetinin önüne dayanışmamızla set çekeriz. Başta üniversitemizde olmak üzere bulunduğumuz her alanda, tacizcilerin ellerini kollarını sallayarak rahat bir şekilde gezmesine izin vermeyiz. Özsavunmamızla ve dayanışmamızla güvenli alanları biz kadınlar oluşturacağız."