ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Suruç aileleri ajansımızı ziyaret etti

Suruç aileleri ajansımızı ziyaret ederek çalışanlarımızın gözaltına alınmasından dolayı duydukları üzüntüyü ifade ederek yanımızda olduklarını dile getirdi.

Etkin Haber Ajansı / 16 Nisan 2018 Pazartesi, 16:10

HABER MERKEZİ- Suruç Aileleri İnisiyatifi, muhabirimiz Pınar Gayıp ve editörümüz Semiha Şahin'in gözaltına alınması dolayısıyla ETHA'ya dayanışma ziyaretinde bulundu.

ETHA'ya yönelik baskılardan dolaya rahatsızlıklarını dile getiren Suruç aileleri, geçmiş olsun dileklerini iletti. Fethi Aydın, "Onlar her zaman bizim yanımızda oldu. Yapılan baskılar bizi derinden yaralıyor. Acılarımızı yaşayamıyoruz biz. Suruç aileleri olarak Etkin Haber Ajansı'nın yanındayız ve olmaya devam edeceğiz. Baskılara karşı ortak mücadele etmenin önemi çok büyük. En önemli amacımız birlikte kazanmak. Birlikte kazanacağız ve katillerden birlikte hesap soracağız" dedi.

Suruç ailelerinin her davasını ve eylemini takip eden muhabirlerimizi selamlayan Sultan Yıldız ise "Biz neredeysek onlar da yanımızdalardı. Özellikle Pınar. Kendisi zaten Suruç yaralısıdır. Her olduğumuz yerde Pınar'ı gördük. Geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" dedi.

ETHA Haber Müdürü Derya Okatan da dayanışma için teşekkür ederek, "Sizleri yanımızda görmek bizim için çok kıymetli. Bizim en temel görevlerimizden biri Suruç ailelerinin adalet mücadelesi yansıtmak. Haklı ve onurlu bir mücadele yürütüyorsunuz. Bu süreçte sizin de baskılara maruz kaldığınızı biliyoruz. Daha evlatlerınızın acısı dinmemişken, adalet talebiniz karşılanmamışken yeni adaletsizliklerle karşı karşıya kaldınız. Sizler de tüm baskılara rağmen çok büyük bir mücadele yürütüyorsunuz. Bu mücadeleniz karşısında saygıyla eğiliyoruz" diye konuştu.

Ziyarete gözaltında bulunan SKM MKY üyesi Ezgi Bahçeci'nin babası Hüseyin Bahçeci ile Suruç Aileleri İnisiyatifi'nden Mesut Çeki de katıldı.