ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

'Hayır meşru değilsiniz' diyenler Kadıköy'de eylem yaptı

16 Nisan referandumunun yıldönümünde "Hayır meşru değilsiniz" diyenler özgürlük ve demokrasi taleplerini Kadıköy'den haykırdı.

Etkin Haber Ajansı / 16 Nisan 2018 Pazartesi, 21:21

İSTANBUL - 16 Nisan referandumunun yıldönümünde Kadıköy Süreyya Operası önünde biraraya gelen kitle "Hayır meşru değilsiniz" dedi.

"Hayır meşru değilsiniz! Özgürlük ve demokrasi kazanacak" pankartının açıldığı eylemde "Hayır bitmedi buradayız", "OHAL'e KHK'ya hayır", "Sen tek biz hepimiz" dövizleri taşındı.

Eylemde basın açıklamasını okuyan Cemre Aşlamalı, "Ne yapsalar yetmedi, yetmeyecek de. Çünkü buradayız, çoğuz, milyonlarız. Ne bu ülkeyi ne geleceğimizi ne de hayallerimizi, tek adama bırakma niyetimiz yok! 16 Nisan'dan biliyoruz, biz birlikte güçlüyüz, dayanışmamızla güçlüyüz, mücadelemizle güçlüyüz" dedi.

AKP'ye seslenen Aşlamalı, "Hileli referandum sonuçları meşru değildir. Bu referandum sonucuna yaslanarak atılan hiçbir adım, hiçbir yasa, hiçbir uygulama meşru değildir. İktidar meşru değildir. OHAL koşullarında ve hile yapmayı yasalaştırarak yapılacak seçimler de meşru olmayacaktır. Hayır bitmedi, özgürlüğü, eşitliği, demokrasiyi, birliğimiz, dayanışmamız ve mücadelemizle biz kazanacağız" diye belirtti.

Açıklamanın ardından "Hayır bandosu" şarkılarıyla bir kez daha "hayır"ın sesini Kadıköy sokaklarında yükseltti. Eylem 1 Mayıs çağrısı ile sona erdi.