ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Muğla, Sivas ve Osmaniye'de 3 işçi hayatını kaybetti

Muğla, Sivas ve Osmaniye'de işçi sağlığı ve iş güveniği önlemlerinin alınmaması nedeniyle 3 işçi yaşamını yitirdi.

Etkin Haber Ajansı / 16 Nisan 2018 Pazartesi, 11:36

HABER MERKEZİ - Muğla, Sivas ve Osmaniye'de işçi sağlığı ve iş güveniği önlemlerinin alınmaması nedeniyle 3 işçi yaşamını yitirdi.

MUĞLA

Muğla'da düzenlenecek Uluslararası Milas Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği'nde "rekor denemesi" amacıyla, 8 bin metrekarelik bir alana taşlarla balık figürü oluşturmak için yürütülen çalışmada, araziyi düzleştirmek için kullanılan kepçe devrildi. Kepçenin sürücüsü 29 yaşındaki Erdem Kıvrak yaşamını yitirdi.

SİVAS

Sivas Organize Sanayi Bölgesi'nde 1. kısımda bulunan bir fabrikada dış cephe yalıtımı yapıldığı sırada "iş kazası" yaşandı. 28 yaşındaki Abdullah Koçer adlı işçi, 6 metreye yakın yükseklikten fabrika içerisindeki taşların üzerine düşerek hayatını kaybetti.

OSMANİYE

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, Aydınlar Köyü İlk ve Ortaokulu bahçesinde bulunan Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait su kulesinde çalışan Suriye uyruklu 54 yaşındaki Yahya Karabacak beton zemine düştü. Yıkım kararı olduğu öne sürülen su kulesinde çalıştığı öne sürülen işçi, 25 metre yükseklikten düşerek hayatını kaybetti.