ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

TMMOB: Suriye'ye emperyalist saldırıyı lanetliyoruz

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, Suriye'ye yönelik gerçekleşen emperyalist saldırıyı kınadıklarını belirtti.

Etkin Haber Ajansı / 15 Nisan 2018 Pazar, 12:15

ANKARA - TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, Suriye'ye yönelik gerçekleşen emperyalist saldırıya ilişkin açıklama yayınladı.

"Suriye'ye emperyalist saldırıyı lanetliyoruz" başlıklı açıklamada, "Suriye yıllardır, emperyalistler ve işbirlikçileri eliyle sürdürülen kanlı politikalar sonucu yıkıcı bir iç savaşın acısını yaşamaktadır. Türkiye'nin de dahil olduğu bu süreç bölgenin tamamını kaosun eşiğine sürüklemiş ve dünya çapında emperyalist çekişmelerin de tehlikeli boyuta gelmesini sağlamıştır" denildi.

Suriye'ye düşen koalisyon füzeleri emperyalizmin dünyaya vaadetdiği geleceği gösterdiğini vurgulanan açıklamada, "Emperyalizm insanlığa kan, yıkım ve gözyaşından başka bir gelecek sunmamaktadır. Suriye'ye düşen füzeler ülkemizde işbirlikçi AKP iktidarının da övgüsünü ve desteğini kazanmıştır. 6. Filonun önünde secdeye duranların bugün takındığı tavır, tarihsel gerici ve işbirlikçi genetik karakterlerini de açığa çıkarmıştır" diye belirtildi.

Saldırının nedeninin geçmişte Irak'ta olduğu gibi kimyasal silah olduğu açıklansa da gerçek neden emperyalist koalisyonun ve ABD'nin kendi çıkarları olduğunun altı çizilen açıklamada, "Bu savaş ülkemizi de etkilemekte ve AKP iktidarı sayesinde büyük bedeller ödemeye mahkum kılınmaktadır. Ortadoğu'nun bombaya, füzeye değil, silahların susmasına ve barışa ihtiyacı vardır. Türkiye bölgede savaşın değil, barışın parçası olmalıdır" diye kaydedildi.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, "TMMOB, emperyalizmin kanlı politikalarına ve işbirlikçiliğe karşı durmaktadır. Suriye'ye yönelik gerçekleştirilen emperyalist saldırıyı lanetliyoruz" dedi.