ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

1 Mayıs Tertip Komitesi: 1 Mayıs çağrısı yapanların gözaltına alınmasını kınıyoruz

1 Mayıs Tertip Komitesi, Kadıköy'de 1 Mayıs çağrısı yapan ESP üyelerinin ve o sırada haber takibinde olan ETHA muhabiri Ömer Akın'ın gözaltına alınmasını kınadı.

Etkin Haber Ajansı / 15 Nisan 2018 Pazar, 12:31

İSTANBUL - 1 Mayıs Tertip Komitesi, Kadıköy'de 1 Mayıs çağrısı yapan Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) üyelerinin ve o sırada haber takibinde olan ETHA muhabiri Ömer Akın'ın gözaltına alınmasını kınayan açıklama yaptı.

İstanbul'da ve Türkiye'nin dört bir yanında dalga dalga yayılan 1 Mayıs çağrılarına tahammül edemeyenlerin, bu çağrıyı gözaltı yaparak engellemeye çalıştığı ifade edilen açıklamada, "Ancak 1 Mayıs çağrıları ne gözaltılarla ne de polis şiddetiyle engellenebilir; zira 1 Mayıs çağrısı, sadece bizlerin değil, OHAL ile dayatılan yeni rejimin karanlığına teslim olmayan milyonların çağrısıdır" diye kaydedildi.

1 Mayıs Tertip Komitesi, "Gözaltına alınan arkadaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını talep ediyor, kendileriyle dayanışma içinde olduğumuzu bildiriyoruz" diye belirtti.

1 Mayıs Tertip Komitesi, "1 Mayıs'a kadar her gün; her sabah işe gidenlere, her akşam evine dönenlere; genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle; şarkılarımızla, türkülerimizle; el ele, kol kola, omuz omuza 1 Mayıs çağrılarımızı ulaştırmaya devam edeceğiz" dedi.