ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

'Mücadele ve dayanışma için 1 Mayıs meydanlarında olacağız'

1 Mayıs'a ilişkin açıklama yapan Mersin Emek ve Demokrasi Platformu, mücadele ve dayanışma için 1 Mayıs meydanlarında olacaklarını duyurdu.

Etkin Haber Ajansı / 15 Nisan 2018 Pazar, 19:39

MERSİN - Mersin Emek ve Demokrasi Platformu, 1 Mayıs hazırlıkları öncesi Petrol İş Sendikası'nda basın açıklaması yaptı. Basın metnini Genel-İş Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy okudu.

Mücadele ve dayanışma için 1 Mayıs meydanlarında olacaklarını söyleyen Göksoy, "Bu ülkede emeğiyle geçinen ve yok sayılmak istenen herkesi, 1 Mayıs için ilan ettiğimiz emeğin demokrasi seferberliğine güç vermeye çağırıyoruz" dedi.

Göksoy, "Bu ülkenin tüm değerlerini ve güzelliklerini üretenler, emeği ile bu ülkeyi var edenler olarak 1 Mayıs'ta buluşacağız. Her yıl olduğu gibi bu yıl da, emeğin taleplerini, demokrasiye, barışa ve özgürlüğe olan özlemimizi, 1 Mayıs meydanlarında haykırmak istiyoruz. Bunun için yürüyüş ve miting isteğimizi ilgili makamlara ilettik. Buluşmak için saat 15.00'da Tevfik Sırrı Gür Stadı yanında toplanıp, rengarenk kortejlerimizle, yürüyüş ve sloganlarımızla saat 16.00'da Cumhuriyet Meydanı'nda olacağız. Günün anlam ve önemine yönelik konuşmaların ardında sanatçı Hüseyin Turan'ın konseriyle, emeğin 1 Mayıs birlik, dayanışma ve mücadele gününü coşkuyla kutlayacağız. Bu ülkenin OHAL koşulları altında emeğiyle yaşayan, yok sayılmak istenen gerçek sahipleri; işçiler, kamu çalışanları, mimar-mühendis-şehir plancıları, hekimleri işsizler; kadın, erkek, LGBTİ bireyler, genç-yaşlı-çocuk binleri 1 Mayıs'ta buluşturacağız" diye belirtti.