ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Bursa KESK: Özgürlüklerimizi sınırlayan OHAL kaldırılsın

KESK Bursa Şubeler Platformu, OHAL'in kaldırılması talebiyle dün Heykel Meydanı'nda basın açıklaması yaptı.

Etkin Haber Ajansı / 15 Nisan 2018 Pazar, 11:49

BURSA - KESK Bursa Şubeler Platformu, OHAL'in kaldırılması talebiyle dün Heykel Meydanı'nda basın açıklaması yaptı.

"İnsanca yaşam ve iş güvencemiz için OHAL'e hayır" pankartının açıldığı eylemde "OHAL gidecek biz kalacağız", "OHAL değil derhal demokrasi" sloganları atıldı. Basın açıklamasını okuyan SES Bursa Şube Eşbaşkanı İrfan Açık, AKP/Saray iktidarının OHAL'siz yapamadığı, asıl amacının ezilen, emekçi kesimleri baskı altında tutarak tek adam rejimine geçişin zeminini yaratmaya çalıştığı belirtildi.

OHAL bahane edilerek yayınlanan KHK'lar ile özgürlük alanlarının tümden kısıtlanarak hiçbir hak arayışına izin verilmediğini söyleyen Açık, KHK'lar ile 110 bine yakın kamu emekçisinin işinden edildiği belirtildi.

Açık konuşmasını şöyle sürdürdü: "Evet onların OHAL'e ihtiyacı var. Çünkü rekor büyüme nutuklarına, çarpıtılmış TÜİK rakamlarına rağmen artan işsizliği, hayat pahalılığını iliklerine kadar yaşayan milyonlar, ister mavi ister beyaz yakalı olsun iki yakası bir araya gelmeyen, ülkemizin ezici çoğunluğunu oluşturanlar olarak bizim ekmeğimiz her geçen gün küçülüyor. Haklarımızı ve özgürlüklerimizi sınırlayan OHAL'e değil, demokrasiye, adalete, barışa, kardeşliğe, laik bir düzene ve seküler yaşama ihtiyacımız var."