ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Batı Şeria'da 23 kişi gözaltına alındı

Siyonist İsrail askerleri bu sabah saatlerde Batı Şeria'nın birçok yerine düzenlediği baskınlarda aralarında Hamas lideri Cemal Ferah Et-Tavil'in de bulunduğu 23 kişi gözaltına alındı.

Etkin Haber Ajansı / 15 Nisan 2018 Pazar, 12:46

HABER MERKEZİ - Filistin halkını sindirmek için baskılarını sürdüren siyonist İsrail, Batı Şeria'nın birçok noktasına baskın düzenlerken, El-Arub Mülteci Kampı'nda şiddetli çatışmaların yaşandığı belirtildi.

İsrail askerlerinin bu sabah saatlerde Batı Şeria'nın birçok yerine düzenlediği baskınlarda aralarında Hamas lideri Cemal Ferah Et-Tavil'in de bulunduğu 23 kişi gözaltına alındı.

El-Halil şehrinin kuzeyinde yer alan El-Arub Mülteci Kampı'na giren İsrail askerleri ile Filistinli gençler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı bildirildi. Gençlerin kampın girişindeki İsrail askerlerine ait gözetleme noktasına molotof attı, askerlerinde gençlerin üzerine ve evlere gerçek mermi, plastik mermi ve göz yaşartıcı gaz attığı öğrenildi.

Siyonist İsrail askerlerine ait bir aracın bozulması üzerine gençlerin askerleri taşladıklarını, bunun üzerine çatışmaların giderek şiddetlendiğini, araçta mahsur kalan askerlerin kurtarılması için bölgeye takviye güç gönderildiğini bildirildi.