ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

JAS'tan 1 Mayıs öncesinde Kobanê'de piknik

Özgür Sosyalist Kadın (JAS), 1 Mayıs öncesinde Kobanê'de piknik gerçekleştirdi.

Etkin Haber Ajansı / 14 Nisan 2018 Cumartesi, 18:50

KOBANÊ- Kobanê Özgür Sosyalist Kadın (JAS), 3 aylık yoğun çalışmaların ardından 1 Mayıs öncesi kadınlar ile piknik gerçekleştirdi.

Sabah saatlerinde kadınlar ile birlikte Minbic Necim kalesine gezi düzenlendi, ardından da Fırat kenarında piknik yapıldı.

Saygı duruşuyla başlayan piknikte, JAS adına yapılan konuşmada, "JAS adına yapılan konuşmada, üç aylık bir çalışmanın ardından, kadınlarla eylemlere katıldık, yürüyüşler gerçekleştirdik, Efrin halkı ile dayanışma eylemleri yaptık. Kadınlar ile birlikte verilen bu mücadelenin ardından önümüzdeki süreci örgütlemek için bu pikniği gerçekleştirdik" denildi.

"Efrin direnişi bize birlikte mücadele etmeyi gösterdi" denilen konuşma şöyle: "Halklarımız nasıl ki birleşerek işgalci faşist Türk devletine karşı direndilerse, bizde yaşamın içinde yan yana gelerek mücadelemizi güçlendireceğiz. Önümüzdeki süreçte hem Efrin için hem de diğer siyasal gündemler için daha fazla yanyana gelmeyi amaçlıyoruz.
Efrin'in özgürleştirilmesi aynı zamanda kadının özgürleşmesi anlamını taşıyor. Efrin'in özgürleştirilmesi görevi hepimizin önünde duruyor, dolayısıyla kadınlar olarak Efrin ile ilgili herbirimiz sorumluluklarımızı yerine getireceğiz."

1 Mayıs'a dikkat çekilen konuşmada, kadınlara 1 Mayıs etkinliklerine katılma çağrısı yapıldı, "Özgür Sosyalist Kadın (JAS) çalışmalarına katılarak örgütlülüğümüzü güçlendirelim" denildi.

Piknik serbest kürsü, oynanan oyunlar ve çekilen halaylar ile sona erdi.