ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Kazım Koyuncu etkinliğinin yasaklanmasına tepki

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde (KTÜ) Kazım Koyuncu için yapılmak istenen etkinliğe izin vermeyen rektörlük, üniversiteliler tarafından protesto edildi.

Etkin Haber Ajansı / 14 Nisan 2018 Cumartesi, 19:18

TRABZON- Trabzon’daki Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Rektörlüğü, üniversitelilerin Kazım Koyuncu için yapmak istediği etkinliğe izin vermedi.

sendika.org'un haberine göre, KTÜ’lüler Kazım Koyuncu’yu anmak için, 30 Nisan 2005’te son konserini verdiği KTÜ Atatürk Kültür Merkezi’nde, aynı gün ve aynı salonda “Kazım İçin” etkinliği gerçekleştirmek istedi. Ancak KTÜ Rektörlüğü, üniversitelilerin verdiği dilekçeyi önce kabul etse de daha sonra çeşitli bahaneler öne sürerek salonu ve üniversitenin şenlik alanını etkinlik için vermeyi reddetti.

Bunun üzerine “Kazım Koyuncu engellenemez” diyen üniversiteliler Trabzon Meydan Park’ta Kazım Koyuncu şarkıları eşliğinde bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Engellemeyi protesto eden üniversiteliler “KTÜ rektörlüğü, Karadeniz’in asi çocuğunun anılmasını neden engellemektedir?” diye sordu.

“Üniversite salonlarının kapısını laiklik karşıtlarına, kadın düşmanlarına, gericilere, çocuk tecavüzcülerine, yağmacı ve talancı şirketlere sonuna kadar açan Rektör Süleyman Baykal, Kazım Koyuncu için anma etkinliği yapmak isteyen üniversitelilere kapatmıştır” diyen üniversiteliler Kazım Koyuncu’yu ve değerlerini savunmaya devam edeceklerini kaydetti.

“O salonlar Kazım’ındır!” diyerek açıklamalarını sonlandıran üniversiteliler, ardından Trabzon Meydan Park’ta Kazım’ın şarkılarıyla horona durdu.