ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

'Öldü diye manşetlere çıkmak istemiyorum'

Eski kocasının saldırısına uğrayan bir kadın, mahkemede "Öldü diye manşetlere çıkmak istemiyorum" diyerek feryat etti.

Etkin Haber Ajansı / 13 Nisan 2018 Cuma, 19:57

İSTANBUL- Samandıra'da boşandığı Z.Y. adlı kadını uzaklaştırma kararının dolmasından üç gün sonra bıçakla yaralayan Cengiz Ç.'nin yargılanmasına başlandı.

İstanbul Anadolu 34. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya 7 yıldan 22 yıla kadar hapsi istenen tutuklu sanık Cengiz Ç. ile Z.Y. ve avukatları katıldı. Olaya müdahale ettiği için Cengiz Ç. tarafından bıçakla yaralanan müşteki Abdullah K. ise duruşmaya gelmedi.

YOLDA MEYVE BIÇAĞI BULMUŞ!

İfade veren Cengiz Ç., "kasten öldürme" suçunu inkar etmek için saldırı silahını yolda bulduğunu iddia etti. Konuşmak için Z.Y.'nin yanına gittiğini belirten Cengiz Ç, şöyle devam etti: "Metroyla giderken meyve bıçağı buldum. Bıçağı güvenlik görevlisine verdim, 'ben ne yapayım bıçağı, sende kalsın' dedi. Ben de cebime koyarak Samandıra'ya gittim. Kendisini servis içerisinde buldum. Konuşmak istediğimi söyledim. 'Gel beraber çay içerek konuşalım' dedim. 'Olmaz' dedi. Sonra, 'otobüsten inelim öyle konuşalım' dedi. Ben kendisine 'sana ve bana zarar gelmesinden korkuyorum, gel tekrardan deneyelim' dedim. Olumsuz cevap vererek kalabalığa doğru yürümeye başladı. Sonrasında da 'imdat, elinde bıçak var' diyerek kaçmaya başladı. Ben de peşinden giderek 'neden böyle yapıyorsun' dedim. Elimde meyve bıçağı vardı, kapalı vaziyetteydi. Çakmağı cebime koyunca bıçak elimde kalmıştı. İnsanların bana müdahale etmesi üzerine oradan kaçmaya çalıştım. O esnada bıçağı eski eşime veya diğer müştekiye savurup savurmadığımı bilmiyorum. Benim oraya gelmemdeki amaç eski eşime zarar vermek değildi."

Hakim Uğur Şentürk'ün kadının yüzündeki yarayı hatırlatması üzerine de Cengiz Ç, "Ben o yaranın nasıl olduğunu bilmiyorum" dedi.

Söz alan Z.Y. ise zor bir boşanma süreci geçirdiklerini ve Cengiz Ç'nin kendisini ve tanıklarını sürekli tehdit ettiğini anlattı. Serviste kendisine "sakın bağırma, seni öldürürüm. Aşağıya inelim, çay içip konuşalım" dediğini anlatan Z.Y, kabul etmediğini belirterek, Cengiz Ç'nin "seni öldürürüm. Kimse seni elimden alamaz. İnsanlar gelene kadar çoktan ölmüş olursun" diye tehditlerini sürdürdüğünü aktardı. Kaçmaya başladığını ancak kendisine bıçakla saldırdığını söyleyen Z.Y, "Şu anda burnumda gördüğünüz yara da sanığın bıçağı yüzüme doğru savurması neticesinde gerçekleşmiştir. Çevrede bulunanlar o esnada yardımcı olmadılar. Beni bıçakladıktan sonra servis içerisinde beni sürüklemeye çalıştı. O esnada ben de onunla beraber servisten aşağıya düştüm. Sonra beni bırakarak kaçmaya çalıştı. Diğer müşteki Abdullah K.'yı yaraladığı anı görmedim" dedi.

SÜREKLİ KAÇIYOR, ADRES DEĞİŞTİRİYOR, ÇALIŞAMIYOR

Öldürülmekten korktuğu için sürekli adres değiştirdiğini söyleyen Z.Y., şöyle devam etti: "Kendisi yüzünden herhangi bir yerde çalışamamaktayım. Çünkü kendisi SGK'dan kayıtlarımdan bir şekilde bana ulaşarak çalıştığım işyerlerine gelmektedir. Ben yarın öbür gün diye gazete manşetlerinde yer almak istemiyorum. Benim bir kız çocuğum var, onu annesiz bırakmak istemiyorum."

Mahkeme, Z.Y.'nin burnundaki yara izinin kalıcı olup olmadığının tespiti için Adli Tıp'tan rapor istenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.