ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

1 Mayıs bildiri dağıtımına polis engeli, 22 gözaltı

Kadıköy'de 1 Mayıs'a çağrı bildirileri dağıtmak isteyen ESP, SKM ve SGDF'liler polis tarafından ablukaya alınarak engellendi. 22 kişi gözaltına alındı. Haber takibi yapan ETHA ve Evrensel muhabirleri de gözaltında.

Etkin Haber Ajansı / 13 Nisan 2018 Cuma, 18:49

İSTANBUL- ESP, SKM ve SGDF'lilerin 1 Mayıs'a çağrı bildirileri dağıtması engellendi.

Kadıköy Kalkedon Meydanı'nda toplanan sosyalistler, 1 Mayıs'a çağrı amacıyla bildiri dağıtmaya başladıktan kısa süre sonra polis tarafından engellendi. Sosyalistler bildiri dağıtımına devam edince çevik kuvvet polisleri sosyalistleri ablukaya aldı. Bir süre sonra da darp edilerek gözaltına alındılar.

22 kişi İskele Karakolu'na götürüldü. Haberi takip eden ETHA muhabiri Ömer Akın ile Evrensel muhabiri Rojhat Turgut da gözaltında. Akın'ın fotoğraf makinesine el konuldu.

Gözaltına alınanların isimleri şöyle: Gülçin Aykul (HDK İstanbul Eşsözcüsü), Ezgi Bahçeci (SKM MYK üyesi), Şahin Tümüklü (ESP MYK üyesi), Ali Karaçay, Hüseyin İldan, Ümmühan Özdemir, Ali Aykul, Ali Can Yılmazer, Sinan Tekdemir, Deniz Çokgül, Birol Göçmen, Serkan Zorlu, Samet Koç, Özge Doğan, Makbule Özdemir, Birkan Polat, İsmet Yurtsever, Cansu Akkaş, Sevil Abay, Metin Sarıyer, Ömer Akın (ETHA muhabiri) ve Rojhat Turgut (Evrensel muhabiri)