ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

İstanbul'da 1 Mayıs çağrısı: Birlikte daha güçlüyüz

İstanbul'da ortak basın toplantısı düzenleyen çeşitli sendika ve meslek örgütleri, "Birlikte daha güçlüyüz" şiarıyla 1 Mayıs çağrısı yaptı.

Etkin Haber Ajansı / 12 Nisan 2018 Perşembe, 14:26

İSTANBUL - İstanbul'da ortak basın toplantısı düzenleyen çeşitli sendika ve meslek örgütleri, "Birlikte daha güçlüyüz" şiarıyla 1 Mayıs çağrısı yaptı.

Eğitim-Sen İstanbul 7 No'lu Şube binasında yapılan basın toplantısına Deriteks Avrupa Yakası Temsilciliği, Gıda-İş, Liman-İş Ambarlı Temsilciliği, Eğitim Sen 7 Nolu Şube, Belediye-iş 2 Nolu Şube, Cam Keramik-iş, Tüm Bel Sen, Emekli-Sen, Dev Yapı Sen, MMO Beylikdüzü Temsilciliği katıldı.

Basın açıklamasını okuyan Eğtim-Sen 7 No’lu Şube Başkanı Özlem Tolu, iş cinayetlerine, sendikal örgütlülüğe saldırılara, özelleştirmelere, taşeronlaştırmalara, göçmen işçilerin çalışma ve yaşam koşullarına ve OHAL'le artan baskıya karşı 1 Mayıs'ta alanlarda olma çağrısı yaptı.

Tolu, "İşçi ve emekçileri de iş cinayetlerine, düşük ücretlerle çalıştırılmaya, KHK'larla işten atılmalara ve OHAL'e karşı, insanca yaşam, insanca çalışma ve ücret için birleşmeye, demokrasi ve sendikal hakların haykırılması için 1 Mayıs'ta alanlarda birlik olmaya çağırıyoruz. 1 Mayıs'ta alanlarda yerimizi alacağımızı ifade ediyor, bir araya gelen sendikalar olarak 1 Mayıs hazırlıkları kapsamında yürüteceğimiz çalışmalarımıza ve etkinliklerimize de işçi ve emekçileri katılmaya çağırıyoruz" diye belirtti.