ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Eren Eroğlu davası: Eksiksiz, bütün sorumlular yargılanmalı

İş cinayetinde hayatını kaybeden çocuk işçi Eren Eroğlu ile ilgili davaya bugün devam edilecek. Adalet Arayan İşçi Aileleri, duruşma öncesinde Bakırköy Adliyesi önünde yaptıkları açıklamada, "Eksiksiz, bütün sorumlular yargılanmalı" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 12 Nisan 2018 Perşembe, 10:58

İSTANBUL - İstanbul Esenyurt'ta 4,5 yıl önce Özel Doğa Hastanesi'nin tabelasını onarırken hastanenin hemen üzerinden geçen yüksek gerilim hattına temas ederek akıma kapılan ve hayatını kaybeden çocuk işçi Eren Eroğlu (17) ile ilgili davaya bugün devam edilecek. Adalet Arayan İşçi Aileleri, duruşma öncesinde Bakırköy Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı.

Bakırköy 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde süren davanın 16. duruşması aralık ayında görülmüş, bu duruşmada Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Akboğa ile İmar ve Şehircilik Müdürü Faruk Dedeoğulları'nın sanık olarak dosyaya eklenmesi üzerine mahkemenin istediği yeni bilirkişi raporu, aradan aylar geçmesine rağmen yine gelmemişti. Bunun üzerine dava 12 Nisan'a ertelenmişti. Bilirkişi raporu mahkemeye sunuldu. Öte yandan sorumlu kamu görevlilerinin de soruşturulmasına İçişleri Bakanlığı'nın izin vermediği, bunun üzerine ailelerin Danıştay'a başvuracak.

Adalet Arayan İşçi Aileleri, davaya ilişkin Bakırköy Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasını hayatını kaybeden çocuk işçi Eren Eroğlu'nun babası Erdinç Eroğlu okudu. İş cinayetinin yaşandığı günden bu yana "Eksiksiz, bütün sorumlular yargılanmalı" dediklerini ifade eden Eroğlu, "Yüksek gerilim hattının altına bina yapılmasına ve iskân edilmesine izin verdiler. O binanın hastane olmasına izin vererek suç işlediler. Yargılanmalarına izin verilmiyor. Çaresi yok! Eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çaban, Necmi Kadıoğlu ve diğer belediye yetkilileri ile İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri yargılanmalı" diye belirtti.