ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

1 Mayıs Tertip Komitesi Kadıköylüleri 1 Mayıs'a çağırdı

1 Mayıs Tertip Komitesi, "Eşitlik, özgürlük ve demokrasi 1 Mayıs'a" şiarıyla Kadıköylüleri 1 Mayıs'a çağırdı.

Etkin Haber Ajansı / 12 Nisan 2018 Perşembe, 20:36

İSTANBUL - 1 Mayıs 2018 Tertip Komitesi, "Eşitlik, özgürlük ve demokrasi 1 Mayıs'a" şiarıyla Kadıköy'de basın açıklaması ve bildiri dağıtımı gerçekleştirdi.

1 Mayıs Tertip Komitesi adına basın metnini okuyan DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, birlikte güçlü olduklarını belirterek "Bu ülkenin tüm değerlerini ve güzelliklerini üretenler, emeğiyle bu ülkeyi var edenler 1 Mayıs'ta buluşuyor" dedi.

1 Mayıs'ta çalışırken ölmek, sakat kalmak, tükenmek istemeyenlerin buluştuğuna dikkat çeken Çerkezoğlu, "Yaşamı savunanlar, 'bu daha başlangıç' diyenler, 'hayır' diyenler, 'adalet' diyenler 1 Mayıs'ta buluşur" diye konuştu.

Çerkezoğlu, "Emek, barış, demokrasi, özgürlük, kardeşlik, laiklik, adalet buluşuyor. Savaşa karşı eşit, özgür ve bir arada kardeşçe yaşamı savunanlar buluşuyor. Şiddete, ayrımcılığa, tacize, tecavüze, yok sayılmaya karşı, emeğimiz, bedenimiz, kimliğimiz bizimdir diyen kadınlar buluşuyor. Ülkenin yok sayılmak istenen gerçek sahipleri, yurttaş olduklarını hatırlatmak için, Cumhurun kim olduğunu göstermek için, birlik-mücadele ve dayanışma için kadın erkek, genç yaşlı bu büyük buluşmaya hazırlanıyor" diye belirtti.

Çerkezoğlu, dayatılan vahşi sermaye düzenine karşı işini, ekmeğini, şekerini, deresini, ormanını, tarlasını, ülkesini ve geleceğini savunan milyonlar 1 Mayıs meydanlarında buluşacağını vurguladı.

Salı günü Mecidiyeköy, Avcılar, Şirinevler, Uzunçayır ve Üsküdar sabah saat 07.00 ile 09.00 arasında 1 Mayıs'a çağrı bildirilerinin dağıtılacağını belirtren Çerkezoğlu,1 Mayıs'a kadar sokaklar, meydanlar, işyerleri emeğin güçlü sesi ile yankılanacağını belirtti.