ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

21. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Film Festivali Mayıs ayında

Onur, Bilge Olgaç Başarı ve Tema Ödülleri'nin sahiplerine teslim edileceği 21. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Film Festivali 10-17 Mayıs tarihinde düzenlenecek. Festivalin bu yılki teması ise "umut" oldu.

Etkin Haber Ajansı / 11 Nisan 2018 Çarşamba, 18:18

HABER MERKEZİ- Kadınların sinema ve sanat alanındaki bütün duygularını yansıtan Uçan Süpürge, Türkiye'nin ilk kadın filmleri festivalinin 21.'sini "Umut" temasıyla düzenliyor.

'Onur', 'Bilge Olgaç Başarı' ve 'Tema' ödülleri sahiplerine 10-17 Mayıs tarihinde verilecek. Her biri 2017-2018 yıllarına ait gün yüzü görmemiş kadın filmlerini izleyici ile buluşturacak olan 21. Uluslararası Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali, cesaretleri ile bütün kadınlara umut olan isimleri ödüllendirecek.

Bu yılki Onur Ödülü'nü Nedret Güvenç alacak. Daha 14 yaşındayken, Karel Çapek'in "Yaşadığımız Devir" adlı savaş karşıtı oyununda başrol oynayan Nedret Güvenç, İzmir Şehir Tiyatrolarının kapanmasının ardından İstanbul Şehir Tiyatroları'na katıldı. Güvenç, Türkiye'nin 2009 Dünya Tiyatro Günü bildirisini yazmıştı.

Bilge Olgaç Başarı Ödülleri'nin sahipleri ise Biket İlhan ve Işık Yenersu.

İnsan ve değerleri üzerine yaptığı çalışmalar ile sadece Türkiye'de değil bütün dünyaya umut olan filozof, araştırmacı, yazar Prof.Dr. Ioanna Kuçuradi bu sene Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali'nin Tema Ödülü sahibi oldu.