ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Kılıçdaroğlu: Milletvekillerinin hapiste ne işi var?

Dokunulmazlıkların kaldırılmasına onay veren ve düzenlemenin Anayasa Mahkemesi'ne taşınmasını da tehditlerle engelleyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, HDP ismini dile getirmekten imtina ederek, milletvekillerinin hapse atılmayacağını söyledi.

Etkin Haber Ajansı / 10 Nisan 2018 Salı, 16:35

ANKARA- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi.

Seker fabrikalarının satılmasına tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Şeker vatandır vatan satılmaz" dedi.

"Siyasi partilerin temel görevi kavga etmek değildir. Var olan sorunları çözmek Türkiye'ye çağdaş ülkeler seviyesine çıkarmaktır. Biz kavgadan gerginlikten yana değiliz" diyen Kılıçdaroğlu, tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu'na değindi. Dokunulmazlıkların kaldırılması düzenlemesine onay veren ve düzenlemenin Anayasa Mahkemesi'ne taşınmasını da tehditlerle engelleyen Kılıçdaroğlu, HDP ismini dile getirmekten imtina ederek, milletvekillerinin hapse atılmayacağını söyledi. Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Kardeşim 'Enis Berberoğlu hapiste kalsın' diyorsanız verin kararınızı. Adalet arayacağız. Önüne set çekiyorsunuz. Eskiden karar verdiniz, benzer bir olayda da karar verdiniz. Şimdi 'suç yoktur' diyemiyorsunuz. 'Suçludur' da diyemiyorsunuz. 301 gündür bekliyorum artık. Niye içeride? Hangi gerekçeyle içeride? Milletvekilleriyle ilgili de aynı şeyi söylüyorum. Milletvekilleri hapse atılmaz. Milletin vekilinin hapiste ne işi var? Gelirler Meclis'te oturur konuşurlar."