ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

HDP'nin soru önergeleri de yok sayılıyor

HDP milletvekillerinin soru önergeleri ya "kaba ve yaralayıcı" olarak nitelendirilip geri gönderiliyor ya da "süresi içinde cevaplandırılmadığından gelen kağıtlarda yayımlandı" denilerek yanıtsız bırakılıyor.

Etkin Haber Ajansı / 10 Nisan 2018 Salı, 14:14

ANKARA- Tüm siyaset kanalları kapatılmaya çalışılan HDP'nin, iktidarı denetim amacıyla verdiği soru önergeleri de yok sayılıyor.

HDP milletvekillerinin bakanlara yönelttiği soru önergeleri ya "kaba ve yaralayıcı" olarak nitelendirilip geri gönderiliyor ya da "süresi içinde cevaplandırılmadığından gelen kağıtlarda yayımlandı" denilerek yanıtsız bırakılıyor.

Sadece HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran'ın son bir yılda "süresi içinde cevaplandırılmadığından gelen kağıtlarda yayımlandı" denilerek yanıtlanmayan 39 soru önergesi bulunuyor.

Soru önergeleri hapishanelerdeki hak ihlalleri, cinsel istismar, Kürt illerindeki park isimlerinin değiştirilmesi, iş kazaları gibi konuları içeriyor.