ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Devlet Bahçeli: OHAL bitmez, bitemez, bitmemelidir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Tehdit geçmedi ki OHAL'e son verelim. CHP ve TÜSİAD maksatlı konuşuyor. OHAL bitmez, bitemez, bitmemelidir" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 10 Nisan 2018 Salı, 16:28

ANKARA- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, devam eden OHAL'in arkasında durarak, "Tehdit geçmedi ki OHAL'e son verelim. CHP ve TÜSİAD maksatlı konuşuyor. OHAL bitmez, bitemez, bitmemelidir" dedi.

'OHAL BİTEMEZ BİTMEMELİ'

Devam eden OHAL'i savunan Bahçeli, "Koro halinde 'OHAL kalksın' diyenler, kaosa alkış tutan, kripto damara göz kırpan şuursuz ve sorumsuz zihniyetlerdir. Normal şartlarda değiliz ki OHAL'i kaldıralım. Tehdit geçmedi ki OHAL'e son verelim. CHP'sinden TÜSİAD'ına, AB'sinden BM'ye kadar OHAL'e karşı gelenler, öncelikle Türk milletinin beka meselesini kavrayamayan, kavramak gibi dertleri de olmayan maksatlı çevrelerdir. OHAL'in sürmesi milli zorunluluktur. OHAL bitmez, bitemez, bitmemelidir" diye konuştu.

'KAFALARINI EZMEK BORCUMUZDUR'

İran, Rusya ve Türkiye'nin Astana görüşmelerine değinen Bahçeli, Efrin işgalini savundu, Rojava devrimini tehdit etti. Bahçeli, şu ifadeleri kullandı: "3'lü bir mekanizma kurulması konusunda anlaşıldı. PYD'ye binlerce TIR silah gönderen ABD masa dışında bırakılmıştır. Bölgesel istikrar için terörle mücadele kapsamında TSK operasyon yapmış bölgenin sahiplerine geri vermiştir. Türkiye, İran ve Rusya, Soçi'de üst düzey toplantılar düzenlemiştir. Zirve sonrası açıklamada, Suriye'nin toprak bütünlüğü konusundaki tavrı oldukça değerlidir. Görüşümüz bu yöndedir. Suriye'deki teröristler sadece Türkiye için değil, bölgedeki tüm ülkeler için tehdittir. Suriye ve Irak'ın toprak bütünlüğünü kazanması Türkiye'nin beka meselesidir. Esad'ın katliamından bize ne deme lüksümüz yoktur. Sırtlarını nereye yaslarlarsa yaslasınlar kafalarını ezmek borcumuzdur."

SEVİYELİ BİR İLİŞKİLERİ VAR

Kendisini baraj altında kalmaktan kurtaran ve "devletin bekasını" sağlayan Cumhur İttifakı ile ilgili de konuşan Bahçeli, "Cumhur ittifakının zayıflamasına izin vermeyeceğiz" dedi ve ekledi: "AKP ile son derece seviyeli anlaşma ve uzlaşmaya dayalı tavrı sürdüreceğiz."

Savaşa destek veren sanatçıları sahiplenen Bahçeli, CHP'ye şöyle yüklendi: "CHP'liler PYD'yi selamlasın biz önümüze bakacağız. CHP durmasın arka kapılarda, İP'le görüşsün, HDP ile buluşsun. Biz Zeytin Dalı hareketinin mirası ile sevinirken, CHP sanatçılarla uğraşmaya girişmiştir. CHP'lilerin sanatçıları eleştirmesi akıl tutulması, ahlak kırılmasıdır. Ana muhalefetin başındaki zat tavrını ve tarzını çirkefleştirmektedir. HDP'yi destekleyen sanatçıların dışındakiler CHP tarafından sanatçı sayılmıyor. Yazıklar olsun. CHP ayrışmayı, kutuplaştırmayı destekleyen yobaz bir sistem haline gelmiştir. CHP Türk milletinin gerçeğinden bir haber garabete dönüşmüştür. Kurucu parti, cumhuriyet düşmanlarının ini haline gelmiştir. Kahraman askerlerimize destek veren sanatçıların tutumu alkışlanacak bir tutumdur. Kılıçdaroğlu ayaklarına Mekapklarını giyip YPG üniforması giyebilir. CHP lideri Kılıçdaroğlu söz konusu çıkışıyla ülkemizin terörle mücadelesine karşı çıkan ülkelere dolaylı destek vermiştir. Gezi seviciler, Kandil sevdalıları, devlete küfreden sözde sanatçılar CHP çatısı altında sonlarını hazırlayacaklar. Bu CHP'den bi halt olmaz."