ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

'Beraat bekliyorduk 15 yıl ceza verildi, temyiz edeceğiz'

İstinaf duruşması sonrası Çakala'a verilen 15 yıl hapis cezasını kadınlar protesto etti. Erkek adaletin erkekten yana çıktığını kaydeden Avukat Eyüpoğlu, umutsuzluğa kapılmayacaklarını ve kararı temyiz edeceklerini kaydetti.

Etkin Haber Ajansı / 09 Nisan 2018 Pazartesi, 17:59

İSTANBUL – Özsavunma hakkını kullanarak kendisine sistematik işkence uygulayan ve oğlunu öldürmek üzere olan Özcan Kaymaklı'yı öldüren Yasemin Çakal'ın istinaf duruşmasında, mahkeme Çakal'a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Ancak cezada indirime gidilerek 15 yıla indirildi.

Duruşma sonrasında İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi önünde, karar tepki gösteren kadınlar basın açıklaması yaptı. "Erkek adalet değil gerçek adalet" sloganlarının yükseldiği açıklamada Avukat Oya Meriç Eyüpoğlu söz aldı.

Eyüpoğlu, "Bizler beraat kararı bekliyorduk ama 15 yıl ceza verildi. Sadece bir hakim muhalefet şerhi koymuş. O hakim bizleri dinlemiş. Darısı diğer hakimlerin başına. Her zaman dediğimiz gibi erkek adalet yine erkekten yana bir karar verdi. Umutsuzluğa kapılmıyoruz. Kararı temyiz edeceğiz" dedi.