ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Erdoğan: Yerleri parlamento değildir

Siirt'te partisinin kongresinde konuşan Erdoğan, "Terörle arasına mesafe koymayanın yeri, kimse kusura bakmasın, parlamento değildir. Belediyenin imkanlarını sokak çetelerine verenlerin yeri de başkanlık koltuğu değildir" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 08 Nisan 2018 Pazar, 18:22

SİİRT - Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Siirt İl Kongresi'ne katıldı. Kongrenin yapıldığı salon önünde konuşan Erdoğan, 2019'un başka bir yıl olacağını ve yeniden diriliş hareketini başlattıklarını söyledi.

Hamaset ve popülist siyasetinden kaçındıklarını savunan Erdoğan, "Biz birileri gibi istismar, gerilim ve çatışma siyaseti yapmıyoruz bugüne kadar asla hamaset yapmadık bir kaç oy daha fazla alacağız diye milletimizin zararına neden olacak bir şey yapmadık. Popülist siyasetinden kaçtık. Ülkemizin menfaati neyi gerektiriyorsa onu hayata geçirdik. Gençler tarihten ibret alınırsa tekerrür eder mi? Ders çıkarılmayan tarih tekerrür eder. Bizden önce devleti yönetenler geçmişten ibret almadılar. Vizyonsuzlukları, cesaretsizlikleri ve basiretsizlikleri yüzünden milletimize ağır maliyetlere neden oldu. Günü kurtarmak için vizyonsuz siyasetçilerin bu faturasını biz ödedik" dedi.

İsim vermeden tutuklu milletvekili ve belediye eşbaşkanlarına ilişkin konuşan Erdoğan, şunları ifade etti: "Şehirlerimiz bugün kültür, turizm ve eğitim alanındaki başarıları ile anılıyor. Siirt'te olduğu gibi bir dönem bölücü örgütün kasasına akan gelirler şimdi vatandaşlarımıza hizmet, eser olarak geri dönüyor. Diyarbakır'dan Mardin'e, Siirt'ten Batman'a kadar tüm illerimiz belediyecilik alanında kendilerine yakışan hizmetlerle tanışıyor. Helikopterle indim, yolda buranın güzelliğini gördüm. Demek ki, emanet ehline verilirse her şey değişiyor. Bu huzur, güven ve emniyet ikliminin bozulmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz. Türkiye'nin kırmızı çizgilerine saygı gösteren herkese Meclis'in kapısı sonuna kadar açıktır. Milletin verdiği yetkiyi bir avuç teröriste asla peşkeş çekemez. Her kim milletvekilliği yerine terör seviciliği yapıyorsa karşısında bizatihi milletin kendisini bulur. Terörle arasına mesafe koymayanın yeri, kimse kusura bakmasın, parlamento değildir. Belediyenin imkanlarını sokak çetelerine verenlerin yeri de başkanlık koltuğu değildir. Bu ülkenin imkanları ile devlet ve millet düşmanlarının serpilmesine asla göz yumamayız. Biz meseleye bu şekilde yaklaşıyoruz. Vatandaşlarımız arasında ayrım yapmadan, etnik, siyasi kimliğine bakmadan 81 milyonun tamamına hizmet götürmeye çalışıyoruz."