ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

'Osmangazi Üniversitesi Rektörü Hasan Gönen istifa'

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde 4 kişinin ölümüne neden olan silahlı saldırının sorumlusunun, tüm şikayetlere rağmen saldırgan Volkan Bayer'i koruyan rektör Hasan Gönen olduğuna dikkat çeken üniversite öğrencileri, rektörün derhal istifa etmesini istedi.

Etkin Haber Ajansı / 08 Nisan 2018 Pazar, 15:05

ESKİŞEHİR - Üniversite öğrencileri, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde Volkan Bayer tarafından gerçekleşen ve 4 kişinin ölümüne neden olan silahlı saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Öğrenciler rektörün derhal istifa etmesini istedi.

Rektörlük, Saray ve YÖK'ün üniversitenin bilimselliğini, özgürlüğünü savunan ne kadar unsur varsa hepsini yok edip yerine bilim ve akıl dışı, gerici zihniyetini nüfuz ettirebilmek için canla başla uğraştığını söyleyen öğrenciler, Osmangazi Üniversitesi'nde yaşanan katliamın bunun en net göstergesi olduğunu belirtti.

Gerçekleşen saldırının başlıca sorumlusunun, hakkında onca şikayet ve soruşturmalara rağmen saldırgan Volkan Bayer'i koruyan ve gerçekleşen olaya göz yuman Osmangazi Üniversitesi Rektörü Hasan Gönen olduğuna dikkat çeken öğrenciler, şöyle devam etti: "Üniversite yönetimi bununla da kalmayıp, defalarca kez üniversitede arkadaşlarımıza saldıran faşist çeteleri de aynı şekilde korumuş ve bütün saldırılarına göz yummuştur. Üstüne üstlük, ÖGB'leri ile bizlere bir kez de kendisi saldırmıştır. Üniversitemizdeki faşist ve gerici çeteleri kollayıp ilerici öğrencilerine saldıran; silahlı şahısların okulda terör estirmesine göz yumup demokrat akademisyenleri ihraç eden rektör derhal istifa etmelidir. Bizler, her geçen gün karanlığa sürüklenen üniversitelerimizde gerçekleşen saldırılara karşı her ne pahasına olursa olsun bilimi ve özgürlüğü korumak için mücadeleye devam edeceğiz. Akademiyi karanlığa teslim etmeyeceğiz."