ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Yunus Emre Şen Gençlik Kampı sona erdi

İsviçre Young Struggle'nin düzenlediği Yunus Emre Gençlik Kampı'nda bir araya gelen gençler, "devrimci yaşam", "kadın devrimi ve cins bilinci" ve "örgütlenme sorunları" üzerine tartışmalar yürüttü.

Etkin Haber Ajansı / 03 Nisan 2018 Salı, 19:02

ORVİN- İsviçre Young Struggle üyesi sosyalist gençler uzun bir aradan sonra yeniden kamp gerçekleştirerek çalışmalarını örgütledi.

Suruç şehitlerinden Yunus Emre Şen'e atfedilen gençlik kampında, İsviçre'nin bir çok kentinden bir araya gelen sosyalist gençler 4 gün tartışmalar yaptı, kolektif olarak üretti.

Çalışmaların zayıflamasından dolayı bir süredir gerçekleşemeyen kampın yeniden örgütlenmesinin heyecanını yaşayan gençler, "devrimci yaşam", "kadın özgürlük mücadelesinde kadın-erkek ilişkileri", "Young Struggle çalışmalarının değerlendirilmesi ve yeniden örgütlenmesi" üzerine canlı ve verimli tartışmalar gerçekleştirdi.

Kamp Tv ve pankart atölyesi gibi çalışmaların yanı sıra ölümsüzleşen devrimciler düzenlenen bir etkinlik ile anıldı. Suruç yaralılarından Güneş Erzurumluoğlu’nun da katıldığı Yunus Emre Şen Gençlik Kampı, İsviçre’de sosyalist gençlerin kendini yeniden örgütlediği, yoldaşlık duygularını pekiştirdiği kolektif bir çalışma olarak 2 Nisan'da sona erdi.