ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Erdoğan, Putin ve Ruhani bir araya gelecek

Rusya Devlet Başkanı Putin yarın, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani de 4 Nisan'da Ankara'ya geliyor.

Etkin Haber Ajansı / 02 Nisan 2018 Pazartesi, 12:25

ANKARA- Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Suriye gündemiyle Ankara'da bir araya gelecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ev sahipliğinde 4 Nisan'da yapılacak Suriye zirvesi öncesinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yarın Ankara'da olacak. İki liderin baş başa görüşmesinin ardından iki ülke heyetleri arasında Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi toplantısı yapılacak. Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkilerin ele alınacağı toplantıda Suriye'deki son durum da masaya yatırılacak. Erdoğan ve Putin daha sonra, tüm tepkilere rağmen hükümetin ısrar ettiği Mersin'deki Akkuyu Nükleer Santrali'nin temelini atacak.

Ankara'da yoğun bir siyasi trafiğin yaşanacağı 4 Nisan'da ise İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani Ankara'da olacak. Erdoğan, Putin ve Nuhani Suriye gündeniyle bir araya gelecek. Aynı gün Erdoğan ve Ruhani'nin ikili görüşme yapması da bekleniyor.