ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Alara son yolculuğuna uğurlandı

İntihar ettiği iddia edilen Alara Karademir, kadınların omuzlarında son yolculuğuna uğurlandı.

Etkin Haber Ajansı / 01 Nisan 2018 Pazar, 17:09

İSTANBUL - Yardımcı Doçent Hasan Atilla Güngör'ün odasında baygın bulunan ve tedavi için kaldırıldığı yoğun bakım odasında yaşamını yitiren hukuk öğrencisi Alara Karademir, kadınların omuzlarında son yolculuğuna uğurlandı.

Küçükçekmece'de bulunan Hacı Ömer Çetinsaya Camii'nde gerçekleşen cenaze törenine Alara'nın okul arkadaşları, ailesi ile Sosyalist Kadın Meclisleri, HDP Kadın Meclisi, erkek şiddetiyle katledilen Nurcan Aslan'ın ailesi, HDK Kadın Meclisleri, İstanbul Kadın Meclisleri ile çok sayıda kadın katıldı. Alara'nın cenazesinin üzerine cübbe ve renkli tülbent konuldu.

Cenazeye katılan kadınlar, Alara'nın fotoğrafının bulunduğu "Sessiz kalmıyoruz" ve "Kadın yaşam özgürlük, yaşamak istiyoruz" yazılı pankartlar taşıdı.

Kılınan cenaze namazının ardından Alara'nın cenazesini kadınlar omuzladı. Kadınlar yürüyüş sırasında atılan "Katledilen kadınlar isyanımızdır", "Erkek adalet değil gerçek adalet istiyoruz", "Susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz" sloganları öne çıktı.

Cenaze daha sonra Bağcılar'da bulunan Küçük Halkalı Mezarlığı'nda toprağa verildi. Arkadaşları Alara'nın mezarına çiçekler bırakırken duygusal anlar yaşandı.