ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Berfin'in babası: Devletin silahıyla kızımı kaçırdılar

Kaçırılan ve 3 gündür haber alınamayan Berfin'in babası Mehmet Güneş, kızın kaçıran Şerif Temelli'nin ailesinin 40 yıldır koruculuk yaptığını kaydetti. Güneş, "Kaçıran kişinin yanındakiler devletin bekçisi ve devletin silahıyla gündüz vakti kızımı kaçırdı" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 31 Mart 2018 Cumartesi, 18:12

MARDİN - Mardin'in Derik ilçesinde Berfin Güneş annesinin yanında silahlı kişilerce kaçırıldı. Saldırganlar, "Biz korucuyuz istediğimiz kızı istediğimiz zaman alırız" şeklinde anneyi tehdit etti. Anne kızını kaçıran Şerif Temelli ve yanındaki eli silahlı kişilerce darp edildi, ayağı ve sırtından yaralandı, 15 metre araçla sürüklendi.

Berfin'den ise 3 gündür haber alınamıyor. Berfin'i kaçıran Şerif Temelli'nin teslim olduğuna dair iddialar var.

ETHA'ya konuşan Berfin'in babası Mehmet Güneş, bu iddiaları duyduklarını ancak ne Emniyet'ten ne de savcılıktan kendilerine böyle bir bilgi gelmediğini kaydetti.

Baba Güneş, "Kaçıran aile 40 yıldır koruculuk yapıyor. Kaçıran kişinin yanındaki kişiler de devletin bekçisi ve devletin silahlarıyla gelip gündüz saat 14.00'te gelip kaçırdılar" dedi. Dört kişiden birinin yüzünde kar maskesi olduğunu söyleyen Güneş, "Bu neyin nesidir. Hepsinde bekçi yeleği var. sonradan duyduk ki onların arkasında da iki araba daha var ve hepsi de silahlı" diye tepki gösterdi.

Liseyi bitiren Berfin'in dershaneye giderek üniversiteye hazırlandığını aktaran Güneş, Şerif Temelli'nin kızıyla birlikte olmak istediğini bildiğini söyledi. Kızının ret cevabı vermesi üzerine Temelli'nin "ya onu öldüreceğim ya kendimi" diyerek tehdit ettiğini söyleyen Güneş, "Kızım 4-5 aydır evden dışarı çıkmıyordu. O gün eşim, kızım ve ablasının kızı birlikte ablasına gidecekti. Devlet hastanesinin arkasında birden 63 plakalı Hundai marka arabayı üzerine sürmüşler. Kızım bağırmış hemen 'anne beni bırakma' diye. Kızımı içeri almışlar ve silah çekmişler. Hatta 3-4 el de havaya silah sıkmışlar. Gittiğimizde zaten kovanlar oradaydı. Yeğenim engellemek isteyince ona silah çekmişler. Kızımdan günlerdir haber alamıyoruz. Eşim yaralandı" ifadesini kullandı.