ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Kılıçdaroğlu da 2019'a kilitlendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li Selin Sayek Böke'nin boykot çağrısına "Kazanacağımız seçimi neden boykot edelim" diye yanıt verdi.

Etkin Haber Ajansı / 14 Mart 2018 Çarşamba, 14:09

ANKARA- AKP-MHP faşist ittifakı için hazırlanan yasanın apar topar Meclis'te kabul edilmesiyle bazı CHP'lilerden boykot sesleri yükseldi. CHP lideri Kılıçdaroğlu ise bu konuda son noktayı koydu. Kılıçdaroğlu, hedeflerinin, tüm seçim hilelerinin artık yasal olmasına rağmen, faşizm koşullarında gerçekleşecek 2019 seçimleri olduğunu söyledi.

CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, yasanın Meclis'te kabul edilmesinin ardından sosyal medya hesabından "Dün gece adil ve #güvenliseçim yok edildi. Ya izleyeceğiz ya da gerçek bir seçimin asgari koşulları sağlanana dek boykot ve/veya çekilme seçeneklerini ele alacağız. Karar hepimizin" açıklaması yapmıştı.

Hükümete yakınlığı ile bilinen Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü köşesinde, konuyla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun görüşlerini aktardı. Buna göre, Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Kazanacağımız seçimleri neden boykot edelim. Biz seçimleri kazanacağız. Bu yasa kaybettiklerini gösteriyor. Kaybediyoruz nasıl kazanabiliriz onun arayışı içindeler. Biz de halkımıza güveniyoruz ve kazanacağız."

Kılıçdaroğlu, CHP'nin yeni yol haritasına ilişkin de "Hedefimiz bundan sonra 2019 seçimidir. Olası erken seçimdir" dedi.

Kılıçdaroğlu, seçim ittifakına karşı olmadıklarını, yüzde 10 barajına karşı olduklarını ve siyasi partilerin ittifak yapabileceğini söyledi.