ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

TKEP/L savaşçısı Efrîn'de ölümsüzleşti

TKEP/L savaşçısı Kenan Aktaş (Taylan Demircioğlu), Efrîn savunmasında ölümsüzleşti.

Etkin Haber Ajansı / 13 Mart 2018 Salı, 17:59

HABER MERKEZİ- TKEP/L Rojava Komutanlığı, savaşçısı Kenan Aktaş'ın (Taylan Demircioğlu) Efrîn savunmasında ölümsüzleştiğini duyurdu.

Yapılan yazılı açıklamada, "Taylan Demircioğlu (Kenan Aktaş) yoldaş Efrîn'de kahramanca savaşarak toprağa düştü. Taylan yoldaş Efrîn savaşının ilk günlerinden beri oradaydı. Başında bulunduğu füze birimiyle düşmana etkili darbeler vurdu. Yine bir operasyon sırasında hava saldırısı sonucu BÖG ve YPG'li 4 yoldaşı ile birlikte ölümsüzleşti" denildi.

Kenan Aktaş'ın çocukluğundan beri mücadelenin içinde olduğunu belirten TKEP/L, "Çok yönlülüğü ve devrimci yaşam tarzındaki ısrarlı, tavizsiz tutumu çevresindeki yoldaşlara her zaman örnek oldu" diyle belirtti.

Aktaş'ın mücadelesini zafere taşıyacakları sözünü veren TKEP/L, şunları kaydetti:
"Taylan yoldaş, yaptıkları ve yarattıkları ile devrim yürüyüşümüze büyük katkılar sundu. Bir bütün olarak mücadele pratiği ile hep ileriye doğru yürümeyi ve yürürken taşıdığı umudumuzun kızıl bayrağını yere düşürmemeyi başardı. Şimdi o bayrak Leninist gerillanın ellerindedir."