ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Suriyeli çocuğa cinsel istismar

Antep'te 70 yaşındaki bir adamın cinsel istismarına maruz kalan Suriyeli H.B., ifadesinde 3 yıl önce de komşusu olan bir kişinin kendisine bu şekilde davrandığını söyledi.

Etkin Haber Ajansı / 13 Mart 2018 Salı, 14:24

ANTEP- Antep'te 12 yaşındaki Suriyeli çocuğa cinsel istismarda bulunurken yakalanan 70 yaşındaki Şakir İşçi hakkında "Çocuğun cinsel istismarı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından dava açıldı. İstismara ilişkin kanıtlar olmasına rağmen İşçi, istismarı reddetti. İlk duruşma Haziran ayında görülecek.

Halep'ten Antep'e göç eden Suriyeli ailenin 12 yaşındaki çocuğu H.B., ailesine destek olmak için Tabakhane Mahallesi'nde çalışmaya başladı. İş yerinden malzeme almak için 1 Şubat'ta ayrılan H.B.'yi, Şakir İşçi İstasyon Meydanı'nda sıkıştırdı. Çocuğa cinsel istismarda bulunurken fark eden iki kişi İşçi'ye müdahale etti. İşçi, gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Mezopotamya Ajansı'nın haberine göre suçlamaları kabul etmeyen İşçi, istismarı engelleyen görgü tanıklarının ifadesine ve güvenlik kamerası kayıtlarına rağmen çocuk üşüdüğü için üzerine atkısını örttüğünü, özel bölgelerine dokunmadığını iddia etti.

'3 YIL ÖNCE KOMŞUMUZ OLAN BİR AMCA DA BANA BÖYLE YAKLAŞMIŞTI'

H.B. ise ifadesinde İşçi'nin kendisine cinsel tacizde bulunduğunu, para teklif ettiğini söyledi. Çocuk, 3 yıl önce de bir komşularının kendisine böyle yaklaştığını belirtti.

Savcılık soruşturmasının ardından tutuklu bulunan İşçi hakkında iddianame hazırlandı. Davanın ilk duruşması Antep 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 26 Haziran'da görülecek.