ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

DSG'den son 24 saat açıklaması

Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Basın Merkezi, Efrîn'deki savaşta son 24 saatte en az 30 çete üyesinin öldürüldüğünü açıkladı.

Etkin Haber Ajansı / 13 Mart 2018 Salı, 19:22

EFRÎN- Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Basın Merkezi, Türk devleti ve çetelerinin Efrîn'e yönelik işgal girişimi karşısında sergilenen Çağın Direnişi'nin son 24 saatlik savaş bilançosunu açıkladı.

EFRÎN KENT MERKEZİ

İşgalci Türk devletine ait savaş uçaklarının Efrîn’in mahallelerine yönelik bombardımanları devam etti. Dün yapılan bombardımanda Avrîn Hastanesi Çocuk poliklinikliği hedef alındı.

CINDERÊSÊ

Cindirêsê cephesinde Satiya köyü başta olmak üzere cephedeki tüm köylerde savaşçıları ile Türk devleti ve çeteleri arasında şiddetli çatışmalar yaşandığını belirten DSG, "İşgalci ordu ve çeteleri ayrıca ellerindeki tüm ağır silahlarla bölgeye yönelik bombardımanları sürdürdü" dedi.

BILBILÊ

Açıklamaya göre, Bilbilê ilçesine bağlı tüm köylerde işgalci ordu ve bağlı çeteleri ile DSG güçleri arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Yaşanan çatışmaların yanı sıra işgalci ordu savaş uçaklar ile bölgeyi bombaladı. Bêlê köyüne yönelik yoğun bombardıman gerçekleştirildi. Bu cephede dün yaşanan çatışmalarda en az 19 çete üyesi öldürüldü.

ŞİYÊ

Dünden bu yana Mişkê, Mixara ve Çeqmaqa köylerinde DSG ile Türk ordusu arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Burada yaşanan çatışmalarda en az 11 çete öldürüldü. Bu köyler de savaş uçakları ve ağır silahlarla bombalandı.