ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Karamollaoğlu'dan ittifak açıklaması: Deli miyim?

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, "Şimdiden 'Gelin 'Cumhur İttifakı'na katılın diyorlar. Ya ben deli miyim ki böyle bir mesuliyetin altına gireyim" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 10 Mart 2018 Cumartesi, 18:50

KARAMAN- Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 2019 seçimlerinde AKP-MHP ittifakına katılmayacaklarını açıkladı.

Karaman'da partisinin kongresine katılan Karamollaoğlu, hükümetin toplumun sorunlarıyla ilgilenmediği eleştirisinde bulunarak, Meclis'te seçimlerle ilgili yasaların çalışmasının devam ettiğini söyledi. Karamollaoğlu, şöyle devam etti: "Uyum yasalarını bekliyorduk biz ama sadece seçimlerle ilgili bir paket getirildi, ittifak kurabilme şartları oluşturuldu. Daha seçim gündemde bile değilken yer yerinden oynuyor, cumhur birliği, cumhur ittifakı gibi. Şu anda bir hükümet var, Meclis var, şu anda ülkenin problemleri dertleri var. Niye bu memleketin dertlerini gündeme getirip tartışmıyorsunuz da ne zaman olacağı belli olmayan seçim ittifakları için şimdiden ülkeyi ayağa kaldırmaya çalışıyorsunuz. Hükümetin aleyhinde konuşanlar, yarın hapse atılıyor, işinden oluyor. Böyle bir ülke olmaz. Şimdiden 'Gelin 'Cumhur İttifakı'na katılın diyorlar. Ya ben deli miyim ki böyle bir mesuliyetin altına gireyim. Bizim hangi beklentilerimiz varmış da, kaç bakanlık, kaç milletvekili?"

Efrin'e yönelik işgal harekatına ilişkin de konuşan Karamollaoğlu, "Bunu iç politika malzemesi haline getirmek Türkiye'ye yapılacak en büyük kötülüktür. Ordumuz yönetiyor bunu. Bu mücadeleyi siyasetçiler yönetmiyor" ifadelerini kullandı.