ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Coşkun Sabah'tan MESAM açıklaması: Yönetim bize geçti

Orhan Gencebay'ın hedef gösterdiği MESAM'a kayyum atanmasının ardından sular durulmuyor. Yavuz Bingöl'ün başkanlığı reddetmesinin ardından yerine Coşkun Sabah getirildi. Sabah, sosyal medya hesabından "Yönetim bize geçti" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 09 Mart 2018 Cuma, 10:45

İSTANBUL- Kültür Bakanlığı tarafından Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği’ne (MESAM) kayyum olarak atanan yönetim kurulu üyeleri arasından seçilen Yavuz Bingöl'ün istifa etmesinin ardından yerine Coşkun Sabah getirildi.

Coşkun Sabah, kararı sosyal medya hesabından "Kültür Bakanlığımız tarafından MESAM’a yönetime kayyum atandım, tüm Coşkun Sabah sevenlerine duyurmak istedim, dün itibarı ile yönetim bize geçti" diye duyurdu.


Kültür ve Turizm Bakanlığı, Orhan Gencebay'ın hedef göstermesinin ardından MESAM'a kayyım atamış ve Sağ başkanlığındaki yönetim el çektirmiş, yerlerine Yavuz Bingöl, Recep Ergül, Polat Yağcı, İpek Açar, Turhan Taşan, Fuat Güner ve Coşkun Sabah üye olarak atanmıştı.

Tartışmalara neden olan kayyum için önce Yavuz Bingöl, ardından da Ali Kocatepe kayyumda görev almayı reddetmişti.

Kocatepe "Kültür Bakanlığı'nın Mesam'a atadığı kayyum listesinde yedek olarak yazıldığımı bugün tesadüfen öğrendim. Böyle bir görev için Bakanlıktan kimse fikrimi sormamıştır. Şiddetle reddettiğimi kamuoyuna duyururum" demişti.