ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Bahçeli kadınları bir gün hatırladı, idama sarıldı

AKP ile faşist ittifak kuran MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kadınları sadece yılda bir gün hatırladı, onda da idam ipine sarıldı.

Etkin Haber Ajansı / 06 Mart 2018 Salı, 16:49

ANKARA- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis'de partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü anımsatarak kadına yönelik şiddetin en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini söyledi. Bahçeli, "Meczubun birisi çıkıyor, kadınlara kocalarından dayak yedikleri için şükretmelerini tavsiye edebiliyor. Asansöre yabancı bir erkekle kadının birlikte binmesinin sakıncalarından utanmadan, sıkılmadan yüzü kızarmadan bahsedebiliyor. Ne ara bu kadar sapık türedi? Hangi ara kadınlarımıza çocuklarımıza göz koyan ahlaksızların, onları töhmet altında bırakan alçakların sesi çıkmaya başladı?" dedi. Kadın cinayetlerini "beka meselesi" olarak gören Bahçeli, "Eğer var olacaksak, eğer geleceği şuurla kavrayıp, irademizle kaleme alacaksak kadına yönelik şiddeti durdurmalı, katilleri ve şiddet faillerini toplumdan tecrit etmeliyiz. Hapisse hapis, hadımsa hadım, idamsa idam, neyse gereği yapılmalıdır" dedi.

Bahçeli, MHP'nin 12. Olağan Büyük Kurultayı'nın 18 Mart günü yapılacağını da duyurdu.