ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Kadınların gerçek öyküsü 'Çağrışımlar'da sergilenecek

Yazar ve fotoğrafçı 72 kadının, "Bu sergide gördükleriniz tamamen bizim gerçeklerimiz ve bizim kurguladıklarımızdır" diyerek hazırladıkları "Çağrışımlar" fotoğraf sergisini açıyor.

Etkin Haber Ajansı / 06 Mart 2018 Salı, 10:29

İSTANBUL - "Yürüdüğümüz her yolda, gözgöze geldiğimiz her yüzde, selamlaştığımız her insanda, düşlediğimiz her hayalde ne arıyor olabiliriz?" soruları çerçevesinde 72 kadın fotoğrafçı ve yazarın bir araya geldiği "Çağrışımlar" fotoğraf sergisi yüreğinize dokunmak için açılıyor.

Yazar Aslı Erdoğan'ın, "Kadınlık kavramıyla, kadın olmanın gerçeği arasındaki boşlukta biçimlenir gerçek öykümüz" sözlerine işaret eden kadınlar, "Gerçeğin olabildiğine saklandığı bu günlerde kendimizin bile izdüşümlerini göremez olduk. Gerçek öyküleri arayan, kendini bütünlemeye çalışan, sağaltmak için üreten kadınlar olarak; Yürüdüğümüz her yolda, göz göze geldiğimiz her yüzde, selamlaştığımız her insanda, düşlediğimiz her hayalde ne arıyor olabiliriz? Gerçek öykülerimiz bu boşlukta salınırken, 72 kadın bir araya geldik ve bu Mecra'da sergimizi kurduk. Bazılarımız fotoğraf çekti bazılarımız bu fotoğrafların onlardaki yansımalarını yazdılar. Gösterilen fotoğrafların duygusunu, hikayesini içeriklerinden bağımsız olarak anlattılar" dedi.

Kadınlar, "Bu sergide gördükleriniz tamamen bizim gerçeklerimiz ve bizim kurguladıklarımızdır" diyerek, 10 Mart Cumartesi günü saat 19.00'da Mecra'da düzenlenecek açılışa çağırdı.

Sergiyi düzenleyen kadınların isimleri şöyle:
"Arzu Filiz Güngör, Melike Uzun, Ayla Onat, Sevecen Tunç, Aylin Kızıl, Aslı Aydınalp, Barbara Yoaf Karyo, Ayşe Yılmaz, Cansu Alkaya, Banu Uzpeder, Cansu Yıldıran, Özge Calafato, Çiğdem Namlı, İlkay Yılmaz, Çiğdem Üçüncü, Sema Kaygusuz, Damla Atak, Sema Yakar, Defne Sesin Okay, Binnur Aloğlu, Desislava Şenay Martinova, Denef Huvaj, Dilara Kızıldağ, Zeyno Esmeray, Esra Özgüroğlu, Nilgün Şafak Şener, Fatma Çelik, Fatma Taşlı Tunç, Figen Etki, Roza Metina, Gülnaz Bingöl, Leyla Toprak, Gülşin Ketenci, Aksu Bora, Günseli Baki, Vildan Tüfekçioğlu, Hale Güzin Kızılaslan, Bingöl Elmas, İlknur Can, Karin Karakaşlı, Jivan GÜner, Elif Gamze Bozo, Laleper Aytek, Mine Söğüt, Meltem Ulusoy, Pınar Öğünç, Merve Seçkin, Teodora Hacudi, Nomi D'ozha Naaye, Gözde Orhan, Özge Sebzeci, Ezgi Polat, Sedef Öze, Dilek Sever, Semra Yeşil, Sevda Turgut, Serpil Polat, Özen Meral Uç, Serra Akcan, Nuray Sakarya, Sezgi Abalı, Nurcan Baysal, Simru Hazal Civan, Leyla Alp, Sine Boran Art, Feryal Saygılıgil, Sinem Parla, Gülseren Yoleri, Şehlem Kaçar, Yonca Güneş, Tuğçe Yaman, Mehveş Evin."